zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 maja 2024

Whispering Sons trzykrotnie zagra w Polsce

18.04.2024 20:37  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Belgijska formacja Whispering Sons, grająca post-punk inspirowany Joy Division, przyjedzie do Polski na trzy koncert. Odbędą się one 12 października 2024 roku w Krakowie, 13 października w Warszawie i 20 października w Poznaniu.

Whispering Sons promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Great Calm". Ukazał się on 23 lutego 2024 roku, pod egidą PIAS.

Po sesji nagraniowej do albumu "Several Others" z 2021 roku perkusista Sander Pelsmaekers doznał kontuzji, która poskutkowała uszkodzeniem nerwów. Tymczasowo zrezygnował on z wykonywania muzyki, by powrócić do zespołu jako operator syntezatorów. Jednocześnie basista Tuur Vandeborne przeniósł się na stołek perkusisty, a wieloletni dźwiękowiec formacji Bert Vliegen dołączył na stanowisko basisty.

Na "The Great Calm" znalazło się dwanaście kompozycji. W grudniu 2022 roku grupa weszła do holenderskiego studia "Audioworkx", gdzie powstała większość ścieżek instrumentalnych. W styczniu 2023 roku muzycy udali się na wyspę Vlieland, by zarejestrować wokale i pozostałe ślady. Miksami zajął się Claudius Mittendorfer, za mastering odpowiada Laurens Grossen. Na okładce wykorzystano fotografię Woutera van de Voorde.

Whispering Sons utworzyli w 2013 roku Fenne Kuppens na wokalu, Kobe Lijnen na gitarze, Sander Hermans na syntezatorach, Tuur Vandeborne na basie i Sander Pelsmaekers na perkusji. Zespół zadebiutował w 2015 roku EP-ką "Endless Party".

12.10 - Kraków, "Zaścianek"
Bilety: 79 zł

13.10 - Warszawa, "BARdzo Bardzo"
Bilety: 79 zł

20.10 - Poznań, "Pod Minogą"
Bilety: 79 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »