zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 14 lipca 2024

Aluk Todolo, Cavalerie i Thaw na "Summer Dying Loud"

27.04.2024 09:13  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Aluk Todolo, Cavalerie, Thaw i healthyliving. Wcześniej swój udział potwierdziły Overkill, Moonspell, Primordial, Godflesh, Borknagar, Ufomammut, Messiah, Anaal Nathrakh, Chapel of Disease, Masacre, Koldbrann, Smoulder, Mutterlein, Blaze of Perdition, Sunnata, Schizma, Sztylety, Untervoid, Defying, Lili Refrain, Satan's Call, Barren Womb, Asteriae i Kryształ. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 7 września 2024 roku na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Aluk Todolo to instrumentalny zespół z Francji, który łączy w swojej twórczości wpływy black metalu i okultystycznego rocka. W skład grupy wchodzą Antoine Hadjioannou na perkusji, Matthieu Canaguier na basie i Shantidas Riedacker na gitarze. Trio nadal ogrywa "Voix", swój czwarty longplay studyjny. Składający się z sześciu utworów materiał skomponowany został na przestrzeni od 2012 do 2015 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Drudenhaus" w maju 2015 roku.

Cavalerie pochodzi z Paryża i wykonuje crust hardcore. W czerwcu 2020 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka, pt. "Spectral Rage". Od tego czasu zespół wydał jeszcze dwie EP-ki: "Hate Remains" i "Siege War".

Thaw ogrywać będzie swój piąty niezatytułowany jeszcze longplay studyjny. Sesja nagraniowa do następcy "Grains" rozpoczęła się 31 maja 2021 roku w "Monochrom Studio".

W 2017 roku nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty Thaw. Nowym bębniarzem został Michał Leks z ARRM.

Dyskografię Thaw zamyka "Grains", czwarty longplay studyjny w dorobku formacji. Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 8 grudnia 2017 roku za sprawą Agonia Records. Podobnie jak poprzednie dokonania grupy, "Grains" został nagrany i wyprodukowany w "Maq Records" oraz "Satanic Audio". W sesji gościnnie udział wzięli Macio Moretti z Mitch & Mitch i Stawrogin z Odrazy. Autorem okładki jest Sars z Furii.

Grająca fuzję noise, black i post-metalu, grupa Thaw powstała w 2010 roku. Jeszcze w tym samym roku muzycy zadebiutowali demówką "Decay". Od początku trzon formacji stanowią A. na basie i gitarze, M. na basie i wokalu oraz Krzysztof Kurek na gitarze.

healthyliving to szkockie trio, które gra eksperymentalnego rocka z elementami progresywnego metalu. Kapela promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Songs of Abundance, Psalms of Grief". Ukazał się on 7 kwietnia 2023 roku. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał powstał w "Chamber Studio" w Edynburgu.

Karnety na "Summer Dying Loud 2024" nabyć można w cenie 371 zł, a bilety jednodniowe w cenie 180 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 64 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »