zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 16 czerwca 2024

Antichrist Siege Machine i Ascended Dead na "Summer Dying Loud"

11.05.2024 09:53  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Antichrist Siege Machine, Ascended Dead, Death Crusade i Hermopolis. Wcześniej swój udział potwierdziły Overkill, Moonspell, Primordial, Godflesh, Borknagar, Ufomammut, Messiah, Anaal Nathrakh, Chapel of Disease, Masacre, Koldbrann, Smoulder, Aluk Todolo, Mutterlein, Blaze of Perdition, Sunnata, Schizma, Thaw, Sztylety, Untervoid, Defying, Lili Refrain, Satan's Call, Cavalerie, Barren Womb, healthyliving, Asteriae i Kryształ. Festiwal odbędzie się w dniach od 5 do 7 września 2024 roku na terenie "Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji".

Antichrist Siege Machine ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Vengeance of Eternal Fire". Jego premiera odbyła się 19 kwietnia 2024 roku nakładem Profound Lore Records. Na płycie znalazło się dziesięć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Viva Studio". Miksami zajął się Matt Michel, za mastering odpowiada Arthur Rizk.

Antichrist Siege Machine powstał w 2016 roku. Grupę utworzyli S.B. z Left Cross na perkusji i wokalu oraz Ryan Zell z Disevered na gitarze. Jeszcze w tym samym roku duet wypuścił debiutancką demówkę. W 2017 roku światło dzienne ujrzała EP-ka "Morbid Triumph", a dwa lata później longplay "Schism Perpetration".

Deathmetalowy Ascended Dead promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Evenfall of the Apocalypse". Znalazło się na nim jedenaście kompozycji. Partie instrumentalne zarejestrowane zostały w "Toadhouse Studios", wokale Jon Reider nagrał w "Halsey Studios". Miksami i masteringiem zajął się Steve DeAcutis. "Evenfall of the Apocalypse" trafił do sprzedaży 12 maja 2023 roku, za sprawą 20 Buck Spin.

Ascended Dead to amerykański kwartet z San Diego. Trzon grupy od początku tworzą gitarzysta i wokalista JR oraz perkusista CK. 17 marca 2017 roku światło dzienne ujrzał ich pierwszy longplay, pt. "Abhorrent Manifestation". Już po sesji nagraniowej kapelę opuścili basista JA i gitarzysta IL. Ten ostatni wrócił po dwóch latach przerwy.

Death Crusade łączy w swojej twórczości punka z metalem. W 2017 roku zespół zadebiutował albumem "Rakieta /// Bomba". Od tego czasu w kapeli nastąpiły przetasowania personalne: Filipa Kalkowskiego na wokalu zastąpił Wojciech Michalak, z kolei miejsce Dariusza Słowikowskiego na basie zajął Piotr Kawalerowski. W maju 2021 roku Death Crusade rozpoczął sesję nagraniową do swojego drugiego longplaya studyjnego. Materiał zarejestrowano w gdańskim "Drive Studio". Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Album, pt. "Znów płonie niebo", ujrzał światło dzienne 20 stycznia 2023 roku.

W marcu 2023 roku Hermopolis wypuścił swój debiutancki singiel, zatytułowany "The Pontic Winds". Miesiąc później ukazał się kolejny, pt. "Al - Qarafa".

Hermopolis to śląska formacja grająca psychodelicznego stoner rocka. Swoją nazwę zapożyczyła od miasta w starożytnym Egipcie. W jej skład wchodzą między innymi muzycy zespołów Goosła, Voidsmoker i Moonstone.

Karnety na "Summer Dying Loud 2024" nabyć można w cenie 371 zł, a bilety jednodniowe w cenie 180 zł. Miejsce na polu namiotowym kosztuje 64 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »