zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2024

Dool i Hangman's Chair na dwóch koncertach w Polsce

23.05.2024 19:42  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Dool i Hangman's Chair zapowiedziały trasę koncertową, pod szyldem "Currents Colliding European Tour". W jej ramach zespoły dwukrotnie zagrają w Polsce: 17 października 2024 roku w Poznaniu i 18 października w Krakowie.

Dool promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Shape of Fluidity". Ukazał się on 19 kwietnia 2024 roku za sprawą Prophecy Productions. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji. Za produkcję i miksy materiału odpowiada Magnus Lindberg z Cult of Luna. Jest to pierwsze dokonanie formacji z perkusistą Vincentem Kreyderem. Zastąpił on na tym stanowisku Michę Haringa.

Dool, w którego skład wchodzą między innymi muzycy The Devil's Blood, powstał w Rotterdamie. W swojej twórczości kapela łączy rock z elementami gotyckimi i psychodelicznymi. W 2017 roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta grupy, pt. "Here Now, There Then". Składający się z ośmiu kompozycji materiał wyprodukował Pieter Kloos.

Francuzi z Hangman's Chair promują obecnie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "A Loner". Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, które zespół zarejestrował na przełomie 2020 i 2021 roku w paryskim "Studio Sainte Marthe". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Francis Caste. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 11 lutego 2022 roku, pod egidą Nuclear Blast.

17.10 - Poznań, "2progi"
18.10 - Kraków, "Hype Park"

Komentarze
Dodaj komentarz »