zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Graveyard zagra z Baroness i Pallbearer w Krakowie

19.06.2024 09:57  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Graveyard dołączył do składu koncertu Baroness i Pallbearer w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 3 listopada 2024 roku w klubie "Studio".

Graveyard promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany po prostu "6". Ukazał się on 29 września 2023 roku, pod banderą Nuclear Blast. Na zawartość płyty składa się dziewięć kompozycji, które powstały w "Don Pierre Studios" i "Silence Studio". Produkcją zajął się Don Alsterberg, za mastering odpowiada Hans Olsson Brookes.

Graveyard reaktywował się w styczniu 2017 roku, zaledwie cztery miesiące po zakończeniu działalności. Do kapeli wrócili gitarzysta i wokalista Joakim Nilsson, basista Truls Morck i gitarzysta Jonatan Larocca-Ramm. Perkusista Axel Sjoberg postanowił kontynuować karierę w grupie Big Kizz, a jego miejsce w Graveyard zajął Oskar Bergenheim.

Baroness nadal ogrywa swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Stone". Ukazał się on 15 września 2023 roku, pod egidą Abraxan Hymns. Na wydawnictwie znalazło się dziesięć kompozycji, które wyprodukował John Baizley - wokalista i gitarzysta formacji. Odpowiada on również za oprawę graficzną.

"Stone" to drugie dokonanie Baroness z gitarzystką Giną Gleason. Dołączyła ona do grupy w 2017 roku, zastępując Petera Adamsa.

Baroness założony został w 2003 roku przez byłych członków Johnny Welfare and the Paychecks. W pierwotnym składzie znaleźli się wokalista i gitarzysta John Baizley, drugi gitarzysta Tim Loose, basista Summer Welch i perkusista Allen Blickle. Rok później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka zespołu, pt. "First".

Pallbearer promować będzie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Mind Burns Alive". Trafi on do sprzedaży 17 maja 2024 roku za sprawą Nuclear Blast. Składający się z sześciu kompozycji materiał zarejestrowany został w należącym do zespołu "Idlewild Audio".

Pallbearer założył w 2008 roku basista Joseph Rowland. Pierwszy longplay studyjny formacji ukazał się cztery lata później nakładem Profound Lore. "Sorrow and Extinction" wybrany został numerem jeden wśród metalowych albumów roku 2012 przez magazyn "Rolling Stone".

3.11 - Kraków, "Studio"
Bilety: 149 zł (płyta w przedsprzedaży), 170 zł (płyta w dniu koncertu), 179 zł (balkon w przedsprzedaży) i 200 zł (balkon w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »