zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 maja 2024

Baroness i Pallbearer zagrają w Krakowie

14.05.2024 09:42  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Baroness przyjedzie do Krakowa w ramach europejskiej trasy koncertowej. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 3 listopada 2024 roku w klubie "Studio" w Krakowie. W charakterze gościa specjalnego zaprezentuje się Pallbearer.

Baroness nadal ogrywa swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Stone". Ukazał się on 15 września 2023 roku, pod egidą Abraxan Hymns. Na wydawnictwie znalazło się dziesięć kompozycji, które wyprodukował John Baizley - wokalista i gitarzysta formacji. Odpowiada on również za oprawę graficzną.

"Stone" to drugie dokonanie Baroness z gitarzystką Giną Gleason. Dołączyła ona do grupy w 2017 roku, zastępując Petera Adamsa.

Baroness założony został w 2003 roku przez byłych członków Johnny Welfare and the Paychecks. W pierwotnym składzie znaleźli się wokalista i gitarzysta John Baizley, drugi gitarzysta Tim Loose, basista Summer Welch i perkusista Allen Blickle. Rok później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka zespołu, pt. "First".

Pallbearer promować będzie swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Mind Burns Alive". Trafi on do sprzedaży 17 maja 2024 roku za sprawą Nuclear Blast. Składający się z sześciu kompozycji materiał zarejestrowany został w należącym do zespołu "Idlewild Audio".

Pallbearer założył w 2008 roku basista Joseph Rowland. Pierwszy longplay studyjny formacji ukazał się cztery lata później nakładem Profound Lore. "Sorrow and Extinction" wybrany został numerem jeden wśród metalowych albumów roku 2012 przez magazyn "Rolling Stone".

Komentarze
Dodaj komentarz »