zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 22 lipca 2024

Devon Ross otworzy koncerty Lenny'ego Kravitza

9.07.2024 15:21  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Devon Ross otworzy nadchodzące koncerty Lenny'ego Kravitza w ramach jego trasy "Blue Electric Light Tour 2024". W Polsce zaplanowano dwa występy. Odbędą się one 21 lipca w hali "Tauron Arena" w Krakowie i 23 lipca w hali "Atlas Arena" w Łodzi.

Devon Ross jest wokalistką, gitarzystką, aktorką i modelką. Choć pochodzi z Toronto, wychowywała się między innymi na Bahamach i w Los Angeles. Jej ojciec - Craig Ross - pełni rolę gitarzysty w zespole Lenny'ego Kravitza. 16 lutego 2024 roku Devon wydała swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Oxford Gardens". Znalazły się na niej cztery rockowe kompozycje. Masteringiem zajął się Alex Wharton.

Lenny Kravitz promować będzie swój dwunasty longplay studyjny, zatytułowany "Blue Electric Light". Ukazał się on 24 maja 2024 roku, pod egidą Roxie Records i BMG. Składający się z dwunastu kompozycji materiał muzyk zarejestrował na Bahamach, większość ścieżek instrumentalnych nagrywając osobiście. Ponadto w sesji udział wziął wieloletni współpracownik Craig Ross.

Lenny Kravitz przyszedł na świat jako jedyne dziecko producenta telewizyjnego Sya Kravitza i aktorki Roxie Roker. Imię otrzymał po wujku, który zginął w wojnie koreańskiej, osłaniając odwrót swojego plutonu przed atakiem chińskich sił. Jako dziecko Lenny rozpoczął swoją przygodę z perkusją i gitarą. Pierwszym zespołem, który wywarł na niego niebagatelny wpływ, był The Jackson 5. W wieku dziesięciu lat Lenny przeprowadził się z rodziną do Los Angeles, gdzie zainteresował się muzyką rockową i związanym z nią stylem życia. W 1985 roku poznał basistę, klawiszowca i inżyniera dźwięku Henry'ego Hirscha - stał się on jego wieloletnim współpracownikiem. Cztery lata później światło dzienne ujrzał debiutancki album Kravitza, zatytułowany "Let Love Rule".

W trakcie trwającej ponad trzy dekady kariery Lenny Kravitz wydał dwanaście longplayów studyjnych, które sprzedały się w nakładzie ponad 40 milionów egzemplarzy na całym świecie. Muzyk ma też na koncie cztery nagrody "Grammy". W swojej twórczości artysta łączy rock z funkiem, reggae, soulem i R&B.

Komentarze
Dodaj komentarz »