zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 12 sierpnia 2020

recenzja: Misanthropic "Soulreaver"

11.11.2003  autor: tymothy
okładka płyty
Nazwa zespołu: Misanthropic
Tytuł płyty: "Soulreaver"
Utwory: Intro; Restless Life; Fly; Admission Free; The Play; Zwischenpiel; The Lie; Into the Night; Living You; Nervous Breakdown; Outro
Wykonawcy: Steffen - wokal; Thorsten - gitara; Patrick - gitara; Erik - gitara basowa; Matze - instrumenty perkusyjne
Wydawcy: Xtreem Music
Rok wydania: 2003
Subiektywna ocena (od 1 do 10): 8

Króciutkie intro i kop w mordę... Misanthropic potrafi przebudzić w bardzo "przyjemny" sposób, muzyka tego zespołu stawia na nogi zupełnie tak jakby ktoś podpalił krzesło, na którym się siedzi. Wytwórnia opisała muzykę Niemców jako skrzyżowanie elementów Demigod i Morgoth z God Dethroned, Centinex a nawet Amon Amarth... nic dodać nic ująć. Rzeczywiście, "Soulreaver" to połączenie nowej i starej szkoły death metalu. Podoba mi się na tej płycie to, iż mimo że jest agresywna, wściekła i strzyka jadem, znalazło się na niej też miejsce na melodie, sprawnie wplecione w konstrukcje utworów. Niech mnie nikt źle nie zrozumie, nie ma tu żadnego pitu pitu na gitarach czy czegoś w ten deseń. O czymś takim nie może być mowy, bo chłopaki to rasowi deathersi - tam gdzie trzeba przywalą aż w pięty idzie, a gdzie trzeba trochę klimaciku, potrafią go stworzyć, przez co "Soulreaver" nabiera kolorów i jest albumem urozmaiconym, nieprzewidywalnym. Dzięki swojej różnorodności death metal w wydaniu Misanthropic jest ciekawy i świeży - zespół nie trzyma się sztywno jakichś standardów, wplata w swoją muzykę wiele rozwiązań, co jest atutem tej płyty, a także sprawia, że można jej słuchać bez znudzenia.

"Soulreaver" to interesujący materiał, porządnie zagrany i nagrany, a co najważniejsze, cieszy ucho. Szkoda by było, gdyby ten album przepadł w odmętach metalowej powodzi zalewającej nasz glob, bo jest to płyta więcej niż niezła... Jeżeli ktoś będzie miał możliwość zapoznania się z nią, niech skorzysta z okazji, bo warto.

Komentarze
Dodaj komentarz »

Oceń płytę:

Aktualna ocena (30 głosów):

 
 
53%
+ -
Jak oceniasz płytę?

Materiały dotyczące zespołu

Napisz recenzję

Piszesz ciekawe recenzje płyt? Chcesz je publikować na rockmetal.pl?

Zgłoś się!
Czy zdarzyło Ci się skoczyć na bungee?