zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 30 czerwca 2022

Garcia zagra Kyuss w "Firleju"

22.04.2010 10:01  autor: Dorota, źródło: klub "Firlej"

Jedyny koncert w Polsce w ramach europejskiej trasy "Garcia Plays Kyuss" odbędzie się 11 lipca 2010 r. we wrocławskim "Firleju". Publiczność wybiera, które piosenki zaśpiewa John Garcia.

Po 15 latach po raz pierwszy mamy okazję usłyszeć na żywo utwory Kyussa z oryginalnym wokalem. "Będzie i repertuar Kyussa, i niespodzianki" - zapowiada wokalista. Na stronie www.myspace.com/garciavsgarcia można głosować na utwory, które znajdą się na koncertowej set liście.

John Garcia to członek zespołów, które stały się kamieniami milowymi dla gatunku stoner rocka - Kyuss, Slo Burn, Unida i Hermano. Wokalista na koncercie w "Firleju" zaprezentuje utwory z wielu muzycznych projektów, w których brał udział. Przede wszystkim jednak będą to dźwięki Kyussa - zespołu, który grał na jednej scenie z takimi zespołami, jak Metallica, Faith No More czy Nirvana. Garcii będą towarzyszyć: Bruno Fevery (gitara), Jacques de Haard (bas) and Rob Snijders (bębny).

Kyuss powstał w 1987 roku w Palm Desert, a jego dokonania okazały się przełomem i dały początek nowemu gatunkowi rocka, zwanemu stoner lub desert rockiem. Pustynne, głębokie brzmienie, niskie, mroczne, brudne i psychodeliczne dźwięki oddają nastrój pustyni czy innych, bezkresnych przestrzeni. Wśród inspiracji muzycy wymieniają Black Sabbath, Led Zeppelin, Jimiego Hendriksa, Deep Purple. Artystycznych działań dopełnia legenda całonocnych koncertów na środku pustyni.

Kyuss rozpadł się w 1995 roku. Jeden z członków zespołu, gitarzysta Joshua Homme, założył wtedy formację Queens of the Stone Age - przez wielu uważaną za kontynuację Kyussa. Garcia natomiast rozpoczął współpracę z takimi projektami, jak Slo Burn, Unida czy Hermano.

11.07 - Wrocław "Firlej"
Start: godz. 20:00
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
Kyuss!
winterrrrr (gość, IP: 83.5.241.*), 2010-04-23 16:49:48 | odpowiedz | zgłoś
kolejna super legenda w PL!! no dobra, szkoda że nie w oryginalnym składzie.. ale pana Josha widziałem już razem z QOTSA pięć lat temu (nawiasem mówiąc: świetny koncert!) tak sie zastanawiam tylko.. czy nie lepiej było przenieść ten koncert na.. pustynie ;) heh. no co.. kawałek piasku by sie u nas znalazło, a od czego jest jeszcze wyobrażnia :)