zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 lutego 2021

Wishbone Ash w lutym

22.12.2010 09:08  autor: Dorota, źródło: PW Events

W lutym 2011 na cztery koncerty do Polski przyjedzie brytyjska formacja Wishbone Ash. Zespół wraca do koncertowania po przerwie, jaką zrobił na przygotowanie materiału na nowy album - na koncertach prawdopodobnie usłyszymy kilka premierowych kompozycji.

Wishbone Ash, materiały promocyjne
Wishbone Ash, materiały promocyjne

Wishbone Ash występuje aktualnie w składzie: Andy Powell - gitara, Mudy Manninen - gitara, Bob Skeat - bas, Joe Crabtree - perkusja. Zespół charakteryzuje podwójne brzmienie gitar, dzięki któremu stali się inspiracją dla takich zespołów, jak Thin Lizzy czy Iron Maiden.

Duet gitarzystów Wishbone Ash - w osobach Andy'ego Powella i Teda Turnera - okrzyknięto w 1989 roku mianem najlepszego duetu w historii muzyki rockowej ("Traffic Magazine"). Muzycy dostali się również do ścisłej dwudziestki najlepszych gitarzystów wszech czasów w notowaniu pisma "Rolling Stone". W 1972 roku "Melody Maker" określił Powella i Turnera mianem najbardziej intrygującego duetu od czasu The Yardbirds z Beckiem i Pagem w składzie.

Ted Turner opuścił zespół dwa lata później, jego miejsce zajął wówczas Laurie Wisefield. Po odejściu Wisefielda w 1985 roku oryginalny skład Wishbone Ash reaktywował się na okres czterech lat: 1987 - 1990. Od lat dziewięćdziesiątych Andy Powell kontynuuje działalność pod szyldem Wishbone Ash koncertując i nagrywając przy współudziale różnych instrumentalistów.

24.02 - Wrocław, "Kultowa"
Bilety: 69 zł (pierwsze 300 sztuk), 77 zł (przedsprzedaż) i 85 zł (w dniu koncertu)

27.02 - Gdańsk, "Parlament"
Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) i 89 zł (w dniu koncertu)

28.02 - Bydgoszcz, "Estrada"

1.03 - Zielona Góra, "Kawon"
Bilety: 109 i 149 zł

Serwis www.rockmetal.pl jest patronem medialnym gdańskiego koncertu.

Tagi: Wishbone Ash
Komentarze
Dodaj komentarz »