zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 18 kwietnia 2021

Cynic ponownie kończy działalność?

12.09.2015 10:20  autor: Verghityax, źródło: profil Cynic na Facebooku

Sean Reinert opublikował oświadczenie o ponownym rozwiązaniu grupy Cynic. Informacji tej zaprzeczył drugi z współzałożycieli formacji, Paul Masvidal. Cynic reaktywował się we wrześniu 2006 roku.

W oświadczeniu Seana Reinerta czytamy: "Informację tę publikuję z ciężkim sercem. Cynic kończy działalność. Ze względu na różnice na tle artystycznym i personalnym drugi rozdział w historii Cynic dobiegł końca.

Muszę przyznać, że koncerty, które zagraliśmy w Japonii, dały mi pozytywnego kopa, choć był to ostatni raz, kiedy pojawiliśmy się wspólnie z Paulem i Seanem Malonem na scenie. Moja długotrwała relacja z Paulem, która zaczęła się jeszcze, gdy byliśmy dwójką dzieciaków z południowej Florydy, obfitowała w tyle turbulencji, że z mojej perspektywy nie ma sposobu, aby utrzymać Cynic przy życiu.

Szczerze przepraszam naszych fanów w Chinach i na Tajwanie, którzy nas oczekiwali, a także tych fanów w Europie, którzy planowali wybrać się na nasz koncert w przyszłym miesiącu. Zespołom przydarzają się rozmaite konflikty i nieporozumienia, niektóre z nich są tak duże, że żaden nakład pracy i czasu nie są w stanie ich załagodzić. Tak jest w przypadku Cynic.

Życzę wam dużo miłości i spokoju. Sean".

W odpowiedzi na oświadczenie Seana Reinerta Paul Masvidal opublikował własne: "Drodzy fani, wieści te są dla mnie niespodzianką. Dopiero co przyleciałem z Japonii do domu, a moja skrzynka już eksploduje od wiadomości.

Sean nie rozmawiał ze mną ani z Malonem o rozwiązaniu Cynic i odwołaniu trasy koncertowej.

Prawdę mówiąc, czuję ulgę, że ten temat wreszcie dobiegł końca, ponieważ w ostatnich latach było nam niełatwo. Obecnie zastanawiam się, jak uratować resztę trasy, ponieważ odejście Seana w takiej chwili stawia nas w bardzo kłopotliwej sytuacji.

Kocham was wszystkich. I przepraszam za wszystko, ale życie czasem lubi się komplikować.

P.S. Cynic będzie kontynuować działalność w ten czy inny sposób".

Sean Reinert i Paul Masvidal reaktywowali Cynic w 2006 roku po dwunastu latach przerwy. Od tego czasu światło dzienne ujrzały dwa longplay'e studyjne ("Traced in Air" i "Kindly Bent to Free Us") i dwie EP-ki ("Re-Traced" i "Carbon-Based Anatomy").

Tagi: Cynic
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Cynic ponownie kończy działalność?
Averkill (gość, IP: 91.234.130.*), 2015-09-14 23:02:28 | odpowiedz | zgłoś
Niech biorą Gene Hoglana ten da rade wszystko i ze wszystkimi.
re: Cynic ponownie kończy działalność?
azucarnegra (wyślij pw), 2015-09-14 12:30:16 | odpowiedz | zgłoś
Panie Reinert, rozumiem, że pewne rzeczy czasem się nie układają i trzeba się rozstać, ale zostawiać kolegów na lodzie w taki sposób to chamstwo i niedojrzałość.