zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 21 kwietnia 2024

Cynic na dwóch koncertach w Polsce

31.03.2024 20:43  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Cynic ogłosił europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. W naszym kraju odbędą się dwa występy: 10 sierpnia 2024 roku w Warszawie i 11 sierpnia w Poznaniu.

Dyskografię Cynic zamyka album "Ascension Codes" oraz towarzysząca mu EP-ka, pt. "Ascension Codes Instrumentals". Longplay ukazał się 26 listopada 2021 roku za sprawą Season of Mist. Jest to pierwsze wydawnictwo zespołu z Mattem Lynchem na perkusji - zastąpił on w 2015 roku Seana Reinerta. Materiał wyprodukował Paul Masvidal z pomocą Warrena Rikera. Za mastering odpowiada Andrew Mendelson.

W 1987 roku Paul Masvidal i Sean Reinert powołali do życia swój pierwszy zespół - Cynic. Pierwotny skład uzupełnili basista Mark van Erp, wokalista Esteban Rincon i drugi gitarzysta Russell Mofsky. Dwaj ostatni wkrótce rozstali się z formacją. Za mikrofonem stanął Jack Kelly i muzycy postanowili kontynuować bez drugiej gitary. Jako kwartet Cynic wydał swoją debiutancką demówkę, nazywaną po prostu "Demo 1988". Po odejściu Jacka Kelly'ego obowiązki wokalne na dobre przejął Paul Masvidal.

W ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy Cynic wypuścił jeszcze dwie demówki. Tymczasem grupa Death zarejestrowała swój trzeci longplay studyjny, pt. "Spiritual Healing" i w 1990 roku miała wyruszyć w trasę promocyjną po Europie. W ostatnim momencie Chuck Schuldiner stwierdził, że tournee nie jest należycie przygotowane, i uznał, że nie powinno się odbyć, jednak pozostali muzycy - basista Terry Butler i perkusista Bill Andrews - postanowili znaleźć szybko zastępczego gitarzystę i wokalistę i pomimo obiekcji lidera Death polecieć do Europy. Schuldiner natychmiast ich zwolnił i od tego czasu zdecydował się na korzystanie wyłącznie z muzyków sesyjnych. Jeszcze w tym samym roku ściągnął do siebie Paula Masvidala i Seana Reinerta. W rezultacie obaj wystąpili na czwartym longplayu studyjnym Death, pt. "Human", zanim na przełomie 1992 i 1993 roku odeszli, aby skupić się ponownie na Cynic.

13 września 1993 roku światło dzienne ujrzał "Focus" - najważniejszy album w dorobku Cynic i jeden z najbardziej nowatorskich w death metalu. Po intensywnej trasie koncertowej, z uwagi na różnice na polu muzycznym oraz personalnym, Cynic zawiesił działalność. Wkrótce potem Sean Reinert przeniósł się do Los Angeles, gdzie pracował przy muzyce do produkcji telewizyjnych.

Sean Reinert i Paul Masvidal reaktywowali Cynic w 2006 roku po dwunastu latach przerwy. Od tego czasu światło dzienne ujrzały dwa longplaye studyjne ("Traced in Air" i "Kindly Bent to Free Us") i dwie EP-ki ("Re-Traced" i "Carbon-Based Anatomy"). Sean Reinert postanowił opuścić projekt we wrześniu 2015 roku z uwagi na różnice na tle artystycznym i personalnym.

10.08 - Warszawa, "Hydrozagadka"
11.08 - Poznań, "2progi"

Tagi: Cynic
Komentarze
Dodaj komentarz »