zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Nie żyje Sean Reinert, były perkusista Cynic i Death

25.01.2020 23:11  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Sean Reinert, były perkusista między innymi Cynic i Death, zmarł 24 stycznia 2020 roku w wieku 48 lat. Muzyka znaleziono w jego domu w Kalifornii. Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

Cynic, Kraków 12.07.2009, fot. kriz
Cynic, Kraków 12.07.2009, fot. kriz

Sean Reinert przyszedł na świat 27 maja 1971 roku. Ucząc się gry na perkusji, inspirował się dokonaniami Dave'a Mirandy, Johna Bonhama, Dave'a Weckla, Gary'ego Husbanda i Vinniego Colaiuty. W 1987 roku, razem z Paulem Masvidalem, powołał do życia swój pierwszy zespół - Cynic. Pierwotny skład uzupełnili basista Mark van Erp, wokalista Esteban Rincon i drugi gitarzysta Russell Mofsky. Dwaj ostatni wkrótce rozstali się z formacją. Za mikrofonem stanął Jack Kelly i muzycy postanowili kontynuować bez drugiej gitary. Jako kwartet Cynic wydał swoją debiutancką demówkę, nazywaną po prostu "Demo 1988". Po odejściu Jacka Kelly'ego obowiązki wokalne na dobre przejął Paul Masvidal.

W ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy Cynic wypuścił jeszcze dwie demówki. Tymczasem grupa Death zarejestrowała swój trzeci longplay studyjny, pt. "Spiritual Healing" i w 1990 roku miała wyruszyć w trasę promocyjną po Europie. W ostatnim momencie Chuck Schuldiner stwierdził, że tournee nie jest należycie przygotowane, i uznał, że nie powinno się odbyć, jednak pozostali muzycy - basista Terry Butler i perkusista Bill Andrews - postanowili znaleźć szybko zastępczego gitarzystę i wokalistę i pomimo obiekcji lidera Death polecieć do Europy. Schuldiner natychmiast ich zwolnił i od tego czasu zdecydował się na korzystanie wyłącznie z muzyków sesyjnych. Jeszcze w tym samym roku ściągnął do siebie Paula Masvidala i Seana Reinerta. W rezultacie obaj wystąpili na czwartym longplayu studyjnym Death, pt. "Human", zanim na przełomie 1992 i 1993 roku odeszli, aby skupić się ponownie na Cynic.

13 września 1993 roku światło dzienne ujrzał "Focus" - najważniejszy album w dorobku Cynic i jeden z najbardziej nowatorskich w death metalu. Po intensywnej trasie koncertowej, z uwagi na różnice na polu muzycznym oraz personalnym, Cynic zawiesił działalność. Wkrótce potem Sean Reinert przeniósł się do Los Angeles, gdzie pracował przy muzyce do produkcji telewizyjnych.

W latach 1997 - 2000 Sean Reinert udzielał się w zespole Aghora. Pod koniec tego okresu wznowił też współpracę z Paulem Masvidalem, pod szyldem Aeon Spoke.

Sean Reinert i Paul Masvidal reaktywowali Cynic w 2006 roku po dwunastu latach przerwy. Od tego czasu światło dzienne ujrzały dwa longplaye studyjne ("Traced in Air" i "Kindly Bent to Free Us") i dwie EP-ki ("Re-Traced" i "Carbon-Based Anatomy"). W roku 2015 Sean Reinert ponownie opuścił grupę, pomimo zaplanowanych koncertów w Chinach i na Tajwanie.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nie żyje Sean Reinert, były perkusista Cynic i Death
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2020-01-26 11:53:59 | odpowiedz | zgłoś
Coś ostatnio ponury kosiarz uwziął się na perkusistów.
re: Nie żyje Sean Reinert, były perkusista Cynic i Death
mumakil (gość, IP: 89.76.183.*), 2020-01-25 23:39:31 | odpowiedz | zgłoś
RIP Sean, dzięki za "Focus" - arcydzieło.