zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 19 sierpnia 2022

Ghost Bath wypuścił wideo do "Seraphic"

25.04.2017 18:23  autor: Verghityax, źródło: Post-rock PL

Amerykański Ghost Bath wypuścił teledysk do utworu "Seraphic" z ostatniego albumu studyjnego, zatytułowanego "Starmourner". Za reżyserię odpowiada Jesse Lynch.

"Starmourner" to trzeci longplay studyjny w dorobku Ghost Bath. Jego premiera odbyła się 21 kwietnia 2017 roku pod egidą Northern Silence Productions. Na zawartość krążka składa się dwanaście kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Josha Schroedera.

Ghost Bath powstał w 2012 roku. Członkowie grupy, utrzymując swoje personalia tajemnicy, podawali Chiny jako kraj pochodzenia formacji. Dopiero trzy lata później okazało się, że Ghost Bath jest zespołem amerykańskim. Kwartet ma na swoim koncie debiutancką EP-kę "Ghost Bath" oraz trzy longplay'e studyjne: "Funeral", "Moonlover" i "Starmourner".

Przypominamy, że Ghost Bath zagra w Polsce jeden koncert w ramach europejskiej trasy, odbędzie się on 2 czerwca 2017 roku w klubie "Hydrozagadka" w Warszawie. W roli supportu wystąpi niemiecki Heretoir oraz rodzimy The Sky Is.

Heretoir gra depresyjny black metal, zespół pochodzi z Augsburga, gdzie w 2006 roku założył go Eklatanz. Trzy lata później grupa debiutowała EP-ką ".Existenz.". Od tego czasu ukazały się jeszcze dwa longplay'e studyjne: "Heretoir" i "The Circle". Ten ostatni miał swoją premierę w marcu 2017 roku.

Post-rockowy The Sky Is powstał w 2011 roku. Nagrana rok później EP-ka spotkała się z pozytywnym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Kolejne lata przyniosły zmiany w składzie, które zaowocowały ewolucją w brzmieniu i stylistyce, jej zwieńczeniem jest wydany 18 kwietnia 2017 roku album "Telepathie".

2.06 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »