zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 5 grudnia 2020

Alice Cooper wyda "Paranormal" w lipcu

12.05.2017 09:08  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Alice Cooper ogłosił datę premiery dwudziestego siódmego longplay'a studyjnego w swojej karierze solowej. Wydawnictwo, zatytułowane "Paranormal", ukaże się 28 lipca 2017 roku za sprawą earMUSIC.

Alice Cooper, Brno 26.07.2013, fot. Verghityax
Alice Cooper, Brno 26.07.2013, fot. Verghityax

Materiał na "Paranormal" zarejestrowany został w Nashville pod okiem Boba Ezrina, wieloletniego współpracownika zespołu. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Larry Mullen z U2, Billy Gibbons z ZZ Top i Roger Glover z Deep Purple.

"Paranormal" będzie wydawnictwem dwupłytowym - na drugiej płycie znajdą się trzy premierowe kompozycje, które Alice Cooper nagrał z z członkami swojego dawnego zespołu: gitarzystą i klawiszowcem Michaelem Brucem, basistą Dennisem Dunaway'em i perkusistą Nealem Smithem.

Alice Cooper powstało jako zespół w 1964 roku w Phoenix, w jego skład weszli Vince Furnier na wokalu, Glen Buxton na gitarze prowadzącej, Michael Bruce na gitarze rytmicznej i klawiszach, Dennis Dunaway na basie i Neal Smith na perkusji. Grupa odniosła sukces dzięki swojemu trzeciemu longplay'owi studyjnemu, pt. "Love It to Death", zaś na szczyt popularności wzniosła się w 1973 roku z albumem "Billion Dollar Babies".

W roku 1975 formacja rozwiązała się, a Vincent Furnier zmienił imię i nazwisko na Alice Cooper i zajął się karierą solową z nowym składem muzyków. W 1997 roku gitarzysta Glen Buxton zmarł w wyniku powikłań po zapaleniu płuc. Dwa lata później Alice Cooper razem z Brucem, Dunaway'em i Smithem zagrali koncert poświęcony pamięci Buxtona. Od tego czasu zespół wystąpił jeszcze trzy razy: w roku 2010, 2011 i 2015.

Solową dyskografię Alice Coopera zamyka album "Welcome 2 My Nightmare" z 2011 roku.

Tagi: Alice Cooper
Komentarze
Dodaj komentarz »