zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Mantar w trasie z Kadavar i Death Alley

22.05.2017 10:19  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Sludge metalowy Mantar dołączył do europejskiej trasy zespołów Kadavar i Death Alley. Tournee dotrze także do Polski - dwa koncerty odbędą się 2 listopada 2017 roku w Warszawie i 3 listopada w Krakowie.

Mantar powstał w 2012 roku w Bremie, od początku tworzy go dwóch muzyków: Hanno Klanhardt na gitarze i wokalu oraz Erinc Sakarya na perkusji i wokalu. Dwa lata później duet zadebiutował w barwach Svart Records longplay'em, zatytułowanym "Death by Burning". Kolejny album, "Ode to the Flame", ukazał się już pod szyldem Nuclear Blast. Dyskografię Mantar zamyka EP-ka "The Spell", jej premiera odbyła się 31 marca 2017 roku.

Kadavar nadal promuje "Berlin", swój trzeci longplay studyjny. Jego premiera odbyła się 21 sierpnia 2015 roku za sprawą Nuclear Blast. Jest to pierwsze dokonanie zespołu bez basisty Philippa Lippitza, który odszedł w 2013 roku. Jego miejsce zajął Simon Bouteloup.

Death Alley to pochodzący z Amsterdamu kwartet, który rozpoczął działalność w 2013 roku, inspirując się dokonaniami Black Sabbath, Motorhead i Blue Oyster Cult. W maju 2015 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, pt. "Black Magick Boogieland". Rok później zespół zagrał na "Roadburn Festival", gdzie zarejestrował swój występ na potrzeby wydawnictwa koncertowego.

2.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

3.11 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »