zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 19 kwietnia 2018

Gary Numan w październiku w Łodzi

29.05.2017 15:02  autor: Verghityax, źródło: profil "Soundedit Festival" na Facebooku

Gary Numan powróci do Polski - Brytyjczyk zagra 27 października 2017 roku w klubie "Wytwórnia" w Łodzi. Koncert odbędzie się w ramach "Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych - Soundedit".

Gary Numan nadal promuje "Splinter (Songs from a Broken Mind)", osiemnasty longplay studyjny w swojej solowej karierze. Album ukazał się 9 października 2013 roku pod egidą Cooking Vinyl. Na płytę trafiło dwanaście autorskich utworów zarejestrowanych pod okiem Ade Fentona. W czterech kompozycjach partie gitarowe gościnnie zagrał Robin Finck z Nine Inch Nails.

Dzięki "Splinter (Songs from a Broken Mind)" Gary Numan po raz pierwszy od trzydziestu lat powrócił do czołówki brytyjskiej listy sprzedaży "Billboard 200". Konsekwencją tego była trasa koncertowa "Splinter World Tour", podczas której Brytyjczyk zagrał najwięcej koncertów od 1981 roku. Zwieńczeniem tournee był występ Numana w hali "Hammersmith Apollo" w Londynie.

Jeszcze w 2017 roku światło dzienne ma ujrzeć kolejny album Gary'ego Numana, zatytułowany "Savage". W maju 2017 roku muzyk poinformował, że proces masteringu został ukończony. Na płycie znajdzie się dziesięć autorskich kompozycji. W sesji nagraniowej udział wzięli Steve Harris z Archive i Tim Slade z Mohair.

Dzień po swoim łódzkim koncercie Gary Numan odbierze nagrodę "Człowieka ze Złotym Uchem" w uznaniu za "pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej".

27.10 - Łódź, "Wytwórnia"
Bilety: 115 zł

Tagi: Gary Numan
Komentarze
Dodaj komentarz »