zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 16 stycznia 2019

Gary Numan zagra w listopadzie w Warszawie

17.05.2018 18:44  autor: Verghityax, źródło: followthestep.com

Gary Numan powróci do Polski w ramach trasy promującej album "Savage (Songs from a Broken World)". Jedyny koncert Brytyjczyka w naszym kraju odbędzie się 25 listopada 2018 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

"Savage (Songs from a Broken World)" trafił do sprzedaży 15 września 2017 roku za sprawą BMG. Na płycie nalazło się dziesięć autorskich kompozycji. W sesji nagraniowej udział wzięli Steve Harris z Archive, Tim Slade z Mohair i klawiszowiec Ade Fenton. Chórki gościnnie zarejestrowała Persia Numan, córka wokalisty.

Poprzedni album Gary'go Numana - "Splinter (Songs from a Broken Mind)" - ukazał się 9 października 2013 roku pod egidą Cooking Vinyl. W czterech kompozycjach partie gitarowe gościnnie zagrał Robin Finck z Nine Inch Nails.

Dzięki "Splinter (Songs from a Broken Mind)" Gary Numan po raz pierwszy od trzydziestu lat powrócił do czołówki brytyjskiej listy sprzedaży "Billboard 200". Konsekwencją tego była trasa koncertowa "Splinter World Tour", podczas której Brytyjczyk zagrał najwięcej koncertów od 1981 roku. Zwieńczeniem tournee był występ Numana w hali "Hammersmith Apollo" w Londynie.

Gary Numan rozpoczął karierę w zespole Tubeway Army, który założył z Paulem Gardinerem oraz swoim wujkiem Jessem Lidyardem. Na drugim albumie, zatytułowanym "Replicas", znalazł się hit "Are 'Friends' Electric?". W 1979 roku wokalista zajął się karierą solową, której pierwszym owocem był album "The Pleasure Principle".

Bilety na warszawski koncert Gary'ego Numana trafią do sprzedaży 18 maja o godzinie 10:00.

Tagi: Gary Numan
Komentarze
Dodaj komentarz »