zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 kwietnia 2019

Grand Magus w listopadzie w Krakowie

21.06.2017 15:17  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Szwedzi z Grand Magus ponownie wyruszą w europejską trasę koncertową z albumem "Sword Songs". Jedyny polski koncert odbędzie się 2 listopada 2017 roku w klubie "Kwadrat" w Krakowie.

Grand Magus nadal promuje swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Sword Songs". Premiera odbyła się 13 maja 2016 roku pod banderą Nuclear Blast. Materiał na następcę "Triumph and Power" z 2014 roku powstał głównie w "Studio Supa" w Sztokholmie - zespół nagrał tam wokale, gitary i bas. Ścieżki perkusyjne muzycy zarejestrowali w "Top Floor Studios" pod okiem Roberto Laghi. Producent zajął się również miksami. Za mastering odpowiada Svante Forsback.

Zespół rozpoczął działalność w 1996 roku w Sztokholmie, wpierw pod nazwą Smack, by trzy lata później przemianować się na Grand Magus. Od początku trzon grupy tworzą JB Christoffersson na gitarze i wokalu oraz Fox Skinner na basie i wokalu wspomagającym. Debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Grand Magus", ujrzał światło dzienne w 2001 roku pod egidą Rise Above Records, z którą formacja związana była przez dekadę. Zmiana na stanowisku perkusisty nastąpiła dwukrotnie, od 2012 roku za bębnami zasiada Ludwig Witt ze Spiritual Beggars.

2.11 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Grand Magus
Komentarze
Dodaj komentarz »