zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 października 2020

Wideo z tekstem do "Paranormal" Alice Coopera

16.07.2017 18:19  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Alice Cooper udostępnił kolejny po "Paranoiac Personality" singiel z albumu "Paranormal". Tym razem do sieci trafił utwór tytułowy, w formie wideo z tekstem. Wydawnictwo ukaże się 28 lipca 2017 roku za sprawą earMUSIC.

Materiał na album "Paranormal" zarejestrowany został w Nashville pod okiem Boba Ezrina, wieloletniego współpracownika zespołu. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Larry Mullen z U2, Billy Gibbons z ZZ Top i Roger Glover z Deep Purple.

"Paranormal" będzie wydawnictwem dwupłytowym - na drugiej płycie znajdą się trzy premierowe kompozycje, które Alice Cooper nagrał z z członkami swojego dawnego zespołu: gitarzystą i klawiszowcem Michaelem Brucem, basistą Dennisem Dunaway'em i perkusistą Nealem Smithem.

Alice Cooper powstało jako zespół w 1964 roku w Phoenix, w jego skład weszli Vince Furnier na wokalu, Glen Buxton na gitarze prowadzącej, Michael Bruce na gitarze rytmicznej i klawiszach, Dennis Dunaway na basie i Neal Smith na perkusji. Grupa odniosła sukces dzięki swojemu trzeciemu longplay'owi studyjnemu, pt. "Love It to Death", zaś na szczyt popularności wzniosła się w 1973 roku z albumem "Billion Dollar Babies".

W roku 1975 formacja rozwiązała się, a Vincent Furnier zmienił imię i nazwisko na Alice Cooper i zajął się karierą solową z nowym składem muzyków. W 1997 roku gitarzysta Glen Buxton zmarł w wyniku powikłań po zapaleniu płuc. Dwa lata później Alice Cooper razem z Brucem, Dunaway'em i Smithem zagrali koncert poświęcony pamięci Buxtona. Od tego czasu zespół wystąpił jeszcze trzy razy: w roku 2010, 2011 i 2015.

Solową dyskografię Alice Coopera zamyka album "Welcome 2 My Nightmare" z 2011 roku.

Tagi: Alice Cooper
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideo z tekstem do "Paranormal" Alice Coopera
uszybola (gość, IP: 141.23.184.*), 2017-07-17 10:56:09 | odpowiedz | zgłoś
Wincyj hi-hatu!!!1!