zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 16 sierpnia 2022

Druga edycja "Smoke Over Dock" w Gdańsku

18.08.2017 15:07  autor: Verghityax, źródło: b90.pl

W klubie "B90" w Gdańsku odbędzie się 30 września 2017 roku druga edycja "Smoke Over Dock". Tym razem na scenie zaprezentują się Tides From Nebula, Furia, Jarboe, Spoiwo, Black Anvil, Father Murphy i Octopussy.

Tides From Nebula, Katowice 4.04.2014, fot. Verghityax
Tides From Nebula, Katowice 4.04.2014, fot. Verghityax

Tides From Nebula nadal promuje album "Safehaven". Materiał na czwarty longplay studyjny zespołu zarejestrowany został w gdańskim "Custom34 Studio" Kuby Mańkowskiego. Miksami zajął się Forrester Savell. Płyta ujrzała światło dzienne 6 maja 2016 roku w barwach Mystic Production.

Furia promować będzie "Księżyc milczy luty", swój piąty longplay studyjny. Składający się z sześciu kompozycji materiał nagrany i zmiksowany i został w studio "Czyściec" w Chorzowie. Mastering wykonał Bartłomiej Kuźniak w "Studio 333". Premiera odbyła się 14 listopada 2016 roku pod egidą Pagan Records. Miesiąc wcześniej - 16 października - Furia wypuściła podwójny minialbum, zatytułowany "Guido". Materiał został nagrany w całości na żywo 16 kwietnia 2016 roku w kopalni "Guido" w Zabrzu, trzysta dwadzieścia metrów pod ziemią, a zmiksowany i zmasterowany w studio "Czyściec".

Pochodząca z Nowego Orleanu Jarboe La Salle Devereaux swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od jazzu. Przez kilkanaście lat pozostawała w związku z Michaelem Girą i wraz z nim odpowiadała za największe sukcesy grupy Swans. Śpiewała w niej i grała na klawiszach. Alkoholizm Giry położył kres formacji i ich związkowi.

Po rozpadzie Swans w 1997 roku Jarboe rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pod swoim nazwiskiem kilkanaście albumów studyjnych, wystąpiła też gościnnie na wydawnictwach wielu innych artystów. Współpracowała z Philem Anselmo, Justinem K. Broadrickiem, zespołami Neurosis, Jesu, Puscifer i In Solitude.

Spoiwo nadal ogrywa materiał ze swojego debiutanckiego albumu studyjnego, pt. "Salute Solitude". Wydawnictwo ukazało się 13 marca 2015 roku. Za produkcję odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Black Anvil zapoczątkowali w 2007 roku R.G., P.D. i G.B., odpowiednio perkusista, basista i gitarzysta Kill Your Idols. Już rok później kapela wypuściła swój debiut studyjny, zatytułowany "Time Insults the Mind". Po premierze "Triumvirate" do składu dołączył drugi gitarzysta Sos.

W roku 2017 zespół opuścił G.B., a jego miejsce zajął Travis Bacon. "As Was", czwarty longplay studyjny w dorobku Black Anvil, zespół zarejestrował jako trio, już bez udziału G.B. Premiera płyty odbyła się 13 stycznia 2017 roku pod egidą Relapse Records.

Father Murphy to jeden z najbardziej tajemniczych i enigmatycznych włoskich projektów muzycznych. Ich twórczość określana jest mianem "włoskiej okultystycznej psychodelii" oraz "muzyki awant-kościelnej". Dyskografię formacji zamyka longplay "Croce" z 2015 roku.

Jeszcze w 2017 roku rockowa grupa Octopussy powróci z drugim longplay'em studyjnym w swoim dorobku, zatytułowanym "Dwarfs and Giants". Sesja nagraniowa odbyła się "Highwave Studio" i "Custom34 Studio". Po odejściu Jana Galbasa nowym wokalistą formacji został Jan Babiński.

30.09 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Druga edycja "Smoke Over Dock" w Gdańsku
minus
minus (wyślij pw), 2017-08-20 19:33:48 | odpowiedz | zgłoś
Furia, Harbor, Black Anvil i Spoiwo
re: Druga edycja "Smoke Over Dock" w Gdańsku
Marcin Kutera (wyślij pw), 2017-08-20 15:11:25 | odpowiedz | zgłoś
Tides From Nebula, Jarboe i Father Murphy zdecydowanie warto obejrzeć:)
Jarboe to klasa w sama w sobie. Widziałem Ją na zywo w 2005 roku