zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

Turbowolf na dwóch koncertach w marcu

28.11.2017 15:04  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Brytyjska grupa Turbowolf powróci do Polski w ramach trasy promującej album studyjny "The Free Life". W naszym kraju odbędą się dwa koncerty: 30 marca 2018 roku we Wrocławiu i 31 marca w Warszawie.

Praca nad "The Free Life" trwała dwa lata. Pierwotnie wydawnictwo miało nosić tytuł "Quell: The Ever Changing Sorcerer of Past, Present & Future". Trzeci longplay studyjny Turbowolf trafi do sprzedaży 9 marca 2018 roku za sprawą So Records.

Turbowolf założony został w 2008 roku w Bristolu. W skład grupy weszli Chris Georgiadis na wokalu, Andy Ghosh na gitarze, Jeremy Dunham na basie, Chris Davis na perkusji i Betty Cottam na klawiszach. Po jakimś czasie Betty Cottam opuściła szeregi kapeli i będący frontmanem Chris Georgiadis przyjął na siebie również rolę klawiszowca. Na przestrzeni trzech lat ukształtował się muzyczny styl zespołu, określany jako mikstura psychodelicznego rocka i punka.

Rok 2011 przyniósł spore zmiany - Jeremy Dunham i Chris Davis odeszli z kapeli. Zastąpili ich basista Joe Baker i perkusista Blake Davies. W czerwcu muzycy Turbowolf podpisali kontrakt z wytwórnią Hassle Records i wkrótce pojawił się ich pierwszy singiel: "A Rose for the Crows". Parę miesięcy później, 11 listopada, światło dzienne ujrzał debiutancki longplay Brytyjczyków, zatytułowany po prostu "Turbowolf".

30.03.2018 - Wrocław, "Pralnia"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

31.03.2018 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Turbowolf
Komentarze
Dodaj komentarz »