zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 maja 2019

Turbowolf przed Killing Joke w Warszawie

11.06.2018 15:15  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Brytyjczycy z Turbowolf otwierać będą koncerty na jubileuszowej trasie "Laugh At Your Peril" Killing Joke. W jej ramach zespoły odwiedzą Polskę, gdzie zagrają 20 października 2018 roku w klubie "Stodoła" w Warszawie.

Turbowolf promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Free Life". Jego premiera odbyła się 9 marca 2018 roku za sprawą So Records. Praca nad następcą "Two Hands" trwała dwa lata, do udziału w sesji nagraniowej kwartet zaprosił Mike'a Kerra z Royal Blood, Joe Talbota z Idles, Sebastiena Graingera z Death From Above i Oyę z Vodun. Pierwotnie wydawnictwo miało nosić tytuł "Quell: The Ever Changing Sorcerer of Past, Present & Future".

Turbowolf założony został w 2008 roku w Bristolu. W skład grupy weszli Chris Georgiadis na wokalu, Andy Ghosh na gitarze, Jeremy Dunham na basie, Chris Davis na perkusji i Betty Cottam na klawiszach. Po jakimś czasie Betty Cottam opuściła szeregi kapeli i będący frontmanem Chris Georgiadis przyjął na siebie również rolę klawiszowca. Na przestrzeni trzech lat ukształtował się muzyczny styl zespołu, określany jako mikstura psychodelicznego rocka i punka.

Rok 2011 przyniósł spore zmiany - Jeremy Dunham i Chris Davis odeszli z kapeli. Zastąpili ich basista Joe Baker i perkusista Blake Davies. W czerwcu muzycy Turbowolf podpisali kontrakt z wytwórnią Hassle Records i wkrótce pojawił się ich pierwszy singiel: "A Rose for the Crows". Parę miesięcy później, 11 listopada, światło dzienne ujrzał debiutancki longplay Brytyjczyków, zatytułowany po prostu "Turbowolf".

Dwa lata później do Turbowolf dołączyła basistka Lianna Lee Davies. Z nią na pokładzie zespół zarejestrował swój drugi album, pt. "Two Hands". Jego premiera odbyła się w 2015 roku.

Muzycy Killing Joke zaczęli grać razem w 1978 roku w Londynie, zafascynowani punkiem, zachodzącymi w Anglii i na świecie przemianami społeczno - politycznymi, zagrożeniem nuklearną apokalipsą. Jaz Coleman, Kevin "Geordie" Walker, Martin "Youth" Glover i "Big" Paul Ferguson wyróżniali się brzmieniem i intensywnością koncertów, w trakcie których przez lata Jaz palił brytyjską flagę.

Swoją twórczością Killing Joke inspirował takie zespoły, jak Metallica, Nine Inch Nails i Soundgarden. Przez cały czas działalności kapeli jej jedynymi stałymi członkami pozostawali Jaz Coleman i Kevin Walker.

Ostatnim dokonaniem w dorobku Killing Joke jest album "Pylon". Za jego produkcję odpowiada Tom Dalgety. Składający się z dziesięciu utworów materiał zarejestrowany został w brytyjskim Worchestershire oraz w czeskiej Pradze. Premiera odbyła się 23 października 2015 roku za sprawą Spinefarm Records.

20.10 - Warszawa, "Stodoła"
Bilety: 99 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »