zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 czerwca 2021

Turbowolf udostępnia "Domino" z "The Free Life"

13.01.2018 09:35  autor: Verghityax, źródło: profil Turbowolf na Facebooku

Brytyjski Turbowolf udostępnił "Domino", kolejny utwór z nadchodzącego longplaya studyjnego, pt. "The Free Life". W kompozycji gościnnie zaśpiewał Mike Kerr z Royal Blood. Następca "Two Hands" trafi do sprzedaży 9 marca 2018 roku za sprawą So Records.

Praca nad "The Free Life" trwała dwa lata. Do udziału w sesji nagraniowej kwartet zaprosił Mike'a Kerra z Royal Blood, Joe Talbota z Idles, Sebastiena Graingera z Death From Above i Oyę z Vodun. Pierwotnie wydawnictwo miało nosić tytuł "Quell: The Ever Changing Sorcerer of Past, Present & Future".

Turbowolf założony został w 2008 roku w Bristolu. W skład grupy weszli Chris Georgiadis na wokalu, Andy Ghosh na gitarze, Jeremy Dunham na basie, Chris Davis na perkusji i Betty Cottam na klawiszach. Po jakimś czasie Betty Cottam opuściła szeregi kapeli i będący frontmanem Chris Georgiadis przyjął na siebie również rolę klawiszowca. Na przestrzeni trzech lat ukształtował się muzyczny styl zespołu, określany jako mikstura psychodelicznego rocka i punka.

Rok 2011 przyniósł spore zmiany - Jeremy Dunham i Chris Davis odeszli z kapeli. Zastąpili ich basista Joe Baker i perkusista Blake Davies. W czerwcu muzycy Turbowolf podpisali kontrakt z wytwórnią Hassle Records i wkrótce pojawił się ich pierwszy singiel: "A Rose for the Crows". Parę miesięcy później, 11 listopada, światło dzienne ujrzał debiutancki longplay Brytyjczyków, zatytułowany po prostu "Turbowolf".

Dwa lata później do Turbowolf dołączyła basistka Lianna Lee Davies. Z nią na pokładzie zespół zarejestrował swój drugi album, pt. "Two Hands". Jego premiera odbyła się w 2015 roku.

Przypominamy, że Turbowolf powróci do Polski w ramach trasy promującej album studyjny "The Free Life". W naszym kraju odbędą się dwa koncerty: 30 marca 2018 roku we Wrocławiu i 31 marca w Warszawie.

30.03 - Wrocław, "Pralnia"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

31.03 - Warszawa, "Hydrozagadka"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »