zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 sierpnia 2021

"Knurfest" w Warszawie po raz piąty

30.11.2017 09:23  autor: Verghityax, źródło: profil Minetaur na Facebooku

W klubie "Pogłos" w Warszawie odbędzie się 21 grudnia 2017 roku piąta edycja "Knurfestu", którego gospodarzem jest zespół Minetaur. Tym razem do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały formacje Coffinfish, Tarpan i Diuna.

Minetaur, Katowice 5.05.2017, fot. Verghityax
Minetaur, Katowice 5.05.2017, fot. Verghityax

Warszawski Minetaur ogrywa materiał ze swojego pierwszego longplaya studyjnego, pt. "Gravel Pit". Sesja nagraniowa odbyła się w grudniu 2016 roku w "MaQ Records" w Wojkowicach. Do roli producenta zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z Emilem Niedziałkiem w roli perkusisty. W utworze "One Milion Forms Deforming" swoich wokali gościnnie użyczył Haldor Grunberg, udzielający się w zespole Thaw.

Coffinfish nadal promuje swoje ostatnie wydawnictwo studyjne: EP-kę "Epilogue". Jest to ostatni rozdział muzycznej trylogii inspirowanej postacią i twórczością H.P. Lovecrafta. Wcześniejsze wydawnictwa w tej serii to longplay "I Am Providence" i debiutancka EP-ka "Staring at the Abyss".

Na "Epilogue" znalazł się jeden utwór, trwający nieco ponad dwadzieścia minut. Za miks odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio". W sesji nagraniowej gościnnie udział wziął Tytus Kalicki, wokalista Fleshworld. Premiera "Epilogue" odbyła się 28 kwietnia 2016 roku.

Tarpan przyjedzie z materiałem z "The Ruins", swojego debiutanckiego longplaya studyjnego. Album zarejestrowany został pod okiem Przemysława Wejmanna z "Studio Perlazza", masteringiem zajął się Jan Oberg z berlińskiego "Hidden Planet Studio" (i gitarzysta kapeli Earthship). W sesji gościnnie udział wzięli Partyk Zwoliński, dawny wokalista Blindead, oraz Arek China z grupy Lochy i Smoki.

Diuna pochodzi z Torunia i gra stoner rocka. Dotychczas kwartet wypuścił dwie EP-ki: "EP" w 2014 roku i "Poniósł Wiatr" w roku 2015. Obecnie muzycy pracują nad materiałem na swój pierwszy longplay studyjny.

21.12 - Warszawa, "Pogłos"
Start: 19:00
Bilety: 25 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »