zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 5 sierpnia 2021

Calm The Fire i Popsysze na "X-Mass Noize Night"

30.11.2017 15:14  autor: Verghityax, źródło: profil Blindead na Facebooku

Do składu dwunastej edycji "X-Mass Noize Night" dołączyły zespoły Calm The Fire i Popsysze. W roli gospodarza wydarzenia wystąpi Blindead, koncert odbędzie się 27 grudnia 2017 roku w klubie "Ucho" w Gdyni.

Calm The Fire rozpoczął działalność w 2003 roku. Jego brzmienie to fuzja hardcore i punka, inspirowane szwedzkim death metalem. Zespół ma na swoim koncie dwa longplaye studyjne, EP-kę i dwa splity. Ostatnie wydawnictwo - split z The Dead Goats - ujrzało światło dzienne 6 października 2017 roku za sprawą Scream Records.

Popsysze to trójmiejskie trio, grające psychodelicznego rocka. Muzycy zadebiutowali w 2012 roku płytą "Popstory". Aby nagrać trzeci album, zespół udał się do pomorskiej wsi Kopalino gdzie przez tydzień nagrywał w domku wypoczynkowym. Za nagranie wokali, miks i mastering odpowiedzialny jest Jan Galbas z "Highwave Studio". Premiera "Kopalino" odbyła się 11 lutego 2017 roku.

Dyskografię Blindead zamyka album "Ascension". Płyta trafiła do sprzedaży 21 października 2016 roku pod egidą Mystic Production. Materiał został nagrany w lipcu 2015 roku w "Raven Studio" z Janem Galbasem w roli współproducenta i realizatora dźwięku. Rejestracją partii wokalnych, miksem, masteringiem oraz ostatecznym szlifem producenckim albumu zajął się Jakub Mańkowski, z którym zespół współpracował przy EP-ce "Impulse" oraz longplayu "Affliction XXIX II MXMVI".

"Ascension" jest piątym longplayem w dorobku Blindead i pierwszym dokonaniem formacji nagranym po odejściu Patryka Zwolińskiego. Nowym wokalistą został Piotr Pieza. Wraz z końcem 2016 roku obóz Blindead opuścił basista i wokalista Matteo Bassoli.

Komentarze
Dodaj komentarz »