zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 14 lipca 2020

Blindead zawiesza działalność

22.11.2019 18:04  autor: Verghityax, źródło: profil Blindead na Facebooku

Blindead poinformował, że zmuszony jest zawiesić działalność z powodu problemów zdrowotnych jednego z członków zespołu. W związku z tym, tegoroczna edycja "X-Mass Noize Night" nie odbędzie się.

fot. Krzysztof Winciorek
fot. Krzysztof Winciorek

Dyskografię Blindead zamyka studyjny album, zatytułowany "Niewiosna" - muzycy zarejestrowali go z Nihilem, wokalistą Furii. Sam materiał powstał w chacie na Kaszubach, a sesja nagraniowa odbyła się w "Tall Pine Records". Ścieżki wokalne Nihil zrealizował w "Czyściec Studio". Premiera płyty miała miejsce 5 kwietnia 2019 roku.

W lipcu 2018 roku w Blindead doszło do zmian personalnych. Po piętnastu latach współpracy grupę opuścił jeden z jej założycieli - gitarzysta Marek Zieliński. Z zespołem pożegnał się również wokalista Piotr Pieza. Dalsze przedsięwzięcia pod szyldem Blindead Mateusz Śmierzchalski, Konrad Ciesielski i Bartosz Hervy mają zamiar realizować z udziałem zaproszonych gości.

Zespół powstał w 1999 roku jako Incorrect Personality, jego założycielami byli basista Michał Zimorski oraz gitarzysta Mateusz Śmierzchalski. Po czterech latach nazwa została zmieniona na Blindead.

Tagi: Blindead
Komentarze
Dodaj komentarz »