zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 lipca 2022

Turbonegro na "OFF Festival 2018"

17.01.2018 09:35  autor: Verghityax, źródło: off-festival.pl

Do składu katowickiego "OFF Festivalu" dołączyli kolejni wykonawcy: Norwegowie z Turbonegro, nowozelandzka piosenkarka nurtu gothic folk Aldous Harding, przedstawiciel amerykańskiego hip hopu Big Freedia oraz kalifornijski producent i DJ Egyptian Lover. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia w "Dolinie Trzech Stawów".

Sierpniowy koncert Turbonegro w ramach "OFF Festival" będzie pierwszą wizytą zespołu w Polsce. Norwegowie przygotowują się do wydania swojego dziesiątego longplaya studyjnego, pt. "RockNRoll Machine". Będzie on pierwszym dokonaniem kapeli od czasu albumu "Sexual Harassment" z 2012 roku i drugim, na którym zaśpiewał Tony Sylvester. Zastąpił on na stanowisku wokalisty Hanka von Helvete. Premiera płyty planowana jest na 2 lutego 2018 roku pod egidą Burger Records.

Turbonegro powstał w 1989 roku. Od początku trzon zespołu stanowili gitarzysta Rune Gronn i basista Thomas Seltzer. Debiutancka EP-ka, pt. "Turboloid", ukazała się rok później. Przełom nastąpił wraz ze zmianą stylu gry na bardziej rock and rollowy, co miało miejsce na płycie "Ass Cobra" z 1996 roku.

Aldous Harding pochodzi z Lyttelton, gdzie dorastała pod wpływem swojej matki, będącej śpiewaczką folkową. W 2014 roku zadebiutowała albumem, zatytułowanym po prostu "Aldous Harding". Trzy lata później światło dzienne ujrzał drugi longplay wokalistki, pt. "Party".

Wcześniej organizator "OFF Festival" potwierdził udział Grizzly Bear, Clap Your Hands Say Yeah, Johna Mausa i Marlona Williamsa. Karnety na festiwal nabyć można w cenie 260 zł do 18 lutego lub do wyczerpania pierwszej puli. Bilety na pole namiotowe kosztować będą 70 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »