zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Sleep wrócił z albumem "The Sciences"

21.04.2018 15:48  autor: Verghityax, źródło: pitchfork.com

Prekursorzy stoner metalu ze Sleep wypuścili bez wcześniejszych zapowiedzi album "The Sciences". Premiera odbyła się 20 kwietnia 2018 roku za sprawą Third Man Records oraz na platformach cyfrowych Apple Music i Spotify.

Na "The Sciences" znalazło się sześć autorskich kompozycji. Jest to pierwsze dokonanie grupy od czasu singla "The Clarity" z 2014 roku. Poprzedni longplay studyjny, zatytułowany "Dopesmoker", zespół wydał własnym sumptem w 1998 roku.

Lista utworów:

1. The Sciences
2. Marijuanaut's Theme
3. Sonic Titan
4. Antarcticans Thawed
5. Giza Butler
6. The Botanist

Sleep powstał w roku 1990 jako Asbestos Death - grupę utworzyli wokalista i basista Al Cisneros, perkusista Chris Hakius oraz gitarzysta Tom Choi. Wkrótce trio przeistoczyło się w kwartet - dołączył drugi gitarzysta Matt Pike. Gdy jeszcze w tym samym roku Tom Choi opuścił szeregi zespołu, muzycy zwerbowali na jego miejsce Justina Marlera i przemianowali się na Sleep.

Debiutancki album pionierów stoner metalu, zatytułowany "Volume One", ukazał się w 1991 roku. Krótko potem Justin Marler zrezygnował z kariery w biznesie muzycznym i od tej pory Sleep funkcjonowało już zawsze jako trio. W roku 1998 formacja rozpadła się ze względu na politykę wydawniczą London Records - wytwórnia odmówiła wypuszczenia na rynek trzeciego pełnometrażowego albumu Amerykanów, gdyż składał się z jednego utworu trwającego 52 minuty.

2009 rok przyniósł reaktywację Sleep w składzie: Al Cisneros, Matt Pike i Chris Hakius. Po zagraniu paru koncertów Chris Hakius postanowił odejść - zastąpił go Jason Roeder z Neurosis.

Tagi: Sleep
Komentarze
Dodaj komentarz »