zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

The Sixpounder i Thesis przed Killswitch Engage

11.05.2018 12:38  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Do grona zespołów, które obok The Raven Age wystąpią przed Killswitch Engage w Polsce, dołączyły The Sixpounder i Thesis. Koncerty odbędą się 14 czerwca 2018 roku w klubie "Kwadrat" w Krakowie i 19 czerwca w klubie "Proxima" w Warszawie.

The Sixpounder nadal promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "True To Yourself". Na płycie znalazło się trzynaście autorskich kompozycji, za których produkcję odpowiada Daniel Bergstrand. Premiera odbyła się 14 marca 2016 roku.

Warszawska grupa Thesis wydała 4 marca 2017 roku swoją trzecią EP-kę, zatytułowaną "Płoń". Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego wydawnictwa, materiał został zarejestrowany w "Pinesound Studio", a masteringiem zajął się Marcin Prusiewicz.

The Raven Age powstał w 2009 roku w Londynie. Pięć lat później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana po prostu "The Raven Age". "Darkness Will Rise" - pierwszy longplay w dorobku formacji - ukazał się 17 marca 2017 roku. Za miksy i mastering odpowiada Matt Hyde.

Killswitch Engage rozpoczął działalność w 1999 roku w amerykańskim Westfield. Grupę utworzyli wokalista Jesse Leach, gitarzysta Joel Stroetzel, basista Mike D'Antonio i perkusista Adam Dutkiewicz. Debiutancki album formacji, zatytułowany po prostu "Killswitch Engage", ujrzał światło dzienne w 2000 roku.

W roku 2002 kapelę opuścił Jesse Leach, a Adam Dutkiewicz zmienił instrument na gitarę. Do roli perkusisty zaangażowany został Justin Foley, z kolei za mikrofonem stanął Howard Jones. Jako kwintet Amerykanie zarejestrowali swój trzeci album, pt. "The End of Heartache". Okazał się on przełomem w ich karierze, lądując na 21. miejscu na listy sprzedaży "Billboard 200". Do grudnia 2007 roku sprzedał się w nakładzie 500 000 egzemplarzy i pokrył się złotem. Tytułowy utwór "The End of Heartache" został nominowany do nagrody "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance".

Z Howardem Jonesem Killswitch Engage nagrał jeszcze dwa albumy, po czym wokalista opuścił zespół w 2012 roku z powodów zdrowotnych. Na stanowisko frontmana powrócił Jesse Leach, z którym formacja zarejestrowała od tego czasu dwa longplaye: "Disarm the Descent" i "Incarnate".

14.06 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 99 zł

19.06 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 99 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »