zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci

18.05.2018 09:34  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody", opowiadającego historię zespołu Queen. Światowa premira obrazu w reżyserii Dextera Fletchera planowana jest na 2 listopada 2018 roku.

W rolę Freddie'go Mercury'ego wcielił się Rami Malek, znany ze swojej kreacji Elliota Aldersona w serialu "Mr. Robot". Pierwotnie wokalistę Queen miał zagrać Sacha Baron Cohen, lecz postanowił zrezygnować z udziału produkcji w wyniku nieporozumienia z Brianem Mayem i Rogerem Taylorem.

Początkowo reżyserią "Bohemian Rhapsody" zajmował się Bryan Singer, jednak w grudniu 2017 roku został zwolniony ze swojej posady przez studio 20th Century Fox. Przyczyną były jego liczne spóźnienia i niewyjaśniony brak obecności na planie filmowym.

Producent "Bohemian Rhapsody" zaangażował do współpracy Grega Brooksa, oficjalnego archiwistę Queen.

Greg Brooks komentuje: "Moim zadaniem było udostępnienie ekipie filmowej autentycznych taśm Queen, a także odręcznych zapisków, pamiątek, kostiumów, zdjęć - słowem, wszystkiego, co mogło się okazać użyteczne do stworzenia wiarygodnych rekwizytów i scenografii.

Podobnie jak Queen, ludzie z Foxa mają obsesję na punkcie dbałości o szczegóły; każdy aspekt każdej sceny musiał być wiernie odwzorowany. Weźmy, na przykład, kostiumy. Nie chodziło im o to, by z grubsza oddawały ducha tamtej epoki. Uparli się dotrzeć do pary starych dżinsów z 1972 roku, którym towarzyszyć miał odpowiedni pasek, skarpety i obuwie. W rezultacie potrzebowali wszystkich fotografii przedstawiających Queen na zapleczu sceny. Zadawali mi pytania typu: 'Czy masz jakieś zdjęcie, na którym widać skarpetki Rogera?'. I to wcale nie było pytanie z puli tych dziwnych".

Tagi: Queen
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci
martinez1 (wyślij pw), 2018-05-19 04:29:51 | odpowiedz | zgłoś
Szkoda że sie nie dogadali z Sacha Cohen Baron (czy coś takiego) pasował tu idealnie
re: Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci
Paweł (gość, IP: 188.146.193.*), 2018-05-21 09:57:36 | odpowiedz | zgłoś
Dobrze, że się nie dogadali z Cohenem. On chciał z tego filmu kolejnego Borata zrobić.
re: Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-05-22 05:44:01 | odpowiedz | zgłoś
To by mogło być ciekawe, ale i tak bardziej wiarygodna jest dla mnie wersja, że Baron Cohen chciał zrobić dobry, interesujący film, a May i Taylor chcieli wystawić sobie laurkę.
re: Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci
Paweł (gość, IP: 188.146.193.*), 2018-05-22 08:11:18 | odpowiedz | zgłoś
Dla mnie Cohen nie ma zupełnie wyczucia gustu i dobrego smaku, ani granicy za którą jego filmy robią się ordynarnie odpychające, więc ja narzekać nie będę nad podjętą decyzją. Poza tym film ma być bądź co bądź o zespole, a nie o Fredku.
Może masz rację, może teraz wyjdzie laurka, zobaczymy. Jedno jest pewne, ścieżka dźwiękowa będzie wymiatać ;)
re: Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-05-22 19:30:21 | odpowiedz | zgłoś
Przecież zatrudnili go nie jako scenarzystę, tylko jako aktora. Jego filmografia to nie tylko "Da Ali G Show" i jego pochodne, ale też m.in. "Nędznicy", "Hugo" i "Sweeney Todd".
re: Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci
martinez1 (wyślij pw), 2018-05-23 06:23:35 | odpowiedz | zgłoś
Ale widać niektórzy go kojarzą z jajcarzem. A ja nadal uważam ze byłby dobry do tej roli. No i moze nie wyszedlby laurkowy film. Tylko taki prawdziwy
re: Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci
Paweł (gość, IP: 188.146.194.*), 2018-05-23 10:08:13 | odpowiedz | zgłoś
Owszem, kojarzę go głównie z tymi bardziej debilnymi kreacjami. Nie twierdzę, że Cohen jest złym aktorem, nie twierdzę, że Borat mnie nie śmieszył, po prostu nie chciałbym takiego filmu o Queen, to wszystko. A biorąc pod uwagę doniesienia prasowe, w myśl których Cohen chciał zrobić film z "nastawieniem na imprezy i alkohol" to efekt końcowy mógłby wyjść przegięty.
Tak czy inaczej nie ma co debatować nad filmem, którego nikt nie widział. Obejrzymy za parę miesięcy i okaże się, czy wyszła laurka.
re: Pierwszy zwiastun filmu "Bohemian Rhapsody" w sieci
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2018-05-18 18:28:36 | odpowiedz | zgłoś
Nawet chory Freddie wyglądał zdrowiej, niż ten aktor ;)
Za to May - prawie jak prawdziwy, mógłbym pomylić.