zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 16 listopada 2019

King Dude wystąpi w Poznaniu i Krakowie

5.06.2018 12:31  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

King Dude powróci do Polski w ramach trasy "Music To Make War To", aby zagrać 22 września 2018 roku w klubie "Pod Minogą" w Poznaniu i 23 września w "Zet Pe Te" w Krakowie. Występy otwierać będzie Kaelan Mikla - żeńskie trio z Islandii.

King Dude, Kraków 8.08.2016, fot. Verghityax
King Dude, Kraków 8.08.2016, fot. Verghityax

King Dude promować będzie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Music To Make War To". W kwietniu 2018 roku muzyk poinformował, że praca nad płytą ma się ku końcowi.

Dyskografię King Dude zamyka album "Sex". Składający się z jedenastu utworów materiał T.J. Cowgill zarejestrował w Seattle, oprócz numeru "Who Taught You How To Love", który Drab Majesty nagrał w Los Angeles, oraz "Prisoners", który powstał w Berlinie we współpracy z Michaelem Wollenhauptem. W trzech kompozycjach gościnnie zaśpiewała Foie Gras. Za mastering odpowiada Blake Bickel z "Dynamic Sound Services". Premiera płyty odbyła się 28 października 2016 roku pod egidą Van Records.

Miesiąc przed premierą "Sex" King Dude wypuścił singla "Sing Each Other's Songs For You" z Julee Cruise. Znalazły się na nim dwie kompozycje: autorska "Animal", w której wokalistka użyczyła swojego głosu oraz cover "Rockin' Back Inside My Heart" z płyty "Floating Into The Night" Julee Cruise.

Kaelan Mikla to damskie post-punkowe trio, które powstało na początku 2013 roku i zdobyło pierwsze miejsce podczas konkursu "Poetry Slam" w Bibliotece Miejskiej Borgarbókasafn. Debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany po prostu "Kaelan Mikla", ujrzał światło dzienne 30 czerwca 2016 roku.

22.09 - Poznań, "Pod Minogą"
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

23.09 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 65 zł (przedsprzedaż) i 75 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »