zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 5 kwietnia 2020

Ihsahn pokazał wideo do "Lend Me the Eyes of Millennia"

30.10.2018 18:40  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Ihsahn zaprezentował koncertowy teledysk do utworu "Lend Me the Eyes of Millennia" z ostatniego albumu studyjnego, pt. "Amr". Za realizację obrazu odpowiada ekipa Mnemosyne Productions.

Ihsahn promuje obecnie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Amr", ukazał się on 4 maja 2018 roku za sprawą Candlelight Records i Spinefarm Records. Muzyk zarejestrował materiał ze swoim wieloletnim współpracownikiem - perkusistą Tobiasem Ornesem Andersenem z Shining. W charakterze gościa w sesji udział wziął Fredrik Akesson z Opeth, nagrywając solo gitarowe do utworu "Arcana Imperii".

Ihsahn rozpoczął karierę solową w 2006 roku, wypuszczając album "The Adversary".

Przypominamy, że Ihsahn powróci do Polski jeszcze w tym roku. Lider Emperor zagra ze swoim solowym projektem dwa koncerty: 13 listopada w klubie "Pralnia" we Wrocławiu i 14 listopada w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

W charakterze supportu na trasie zaprezentują się zespoły Ne Obliviscaris i Astrosaur.

Ne Obliviscaris powstał w 2003 roku w Melbourne, cztery lata później światło dzienne ujrzało pierwsze demo, zatytułowane "The Aurora Veil". Debiutancki longplay, "Portal of I", ukazał się dopiero w roku 2012.

Muzycy Ne Obliviscaris promować będą swój trzeci longplay studyjny, pt. "Urn", który trafił do sprzedaży 27 października 2017 roku nakładem Season of Mist. Sesja nagraniowa odbyła się w "Pony Music", partie basu na płytę gościnnie położył Robin Zielhorst. Dotychczasowy basista grupy - Brendan Brown - rozstał się z Ne Obliviscaris w 2017 roku po dwunastu latach współpracy.

Astrosaur to norweska formacja instrumentalna grająca progresywnego stoner rocka. Debiutancki album tria - nagrany na setkę "Fade In // Space Out" - ukazał się 28 kwietnia 2017 roku za sprawą wytwórni Bad Vibes.

13.11 - Wrocław, "Pralnia"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

14.11 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »