zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 maja 2024

Defleshed, Witchmaster i Akhlys na "Mystic Festival"

12.01.2023 10:22  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Do składu "Mystic Festival" w Gdańsku dołączyły formacje Defleshed, Witchmaster, Akhlys, Mord'A'Stigmata, Kanonenfieber, Necrotted i Nyrst. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 7 do 10 czerwca 2023 na terenie "Stoczni Gdańskiej".

Szwedzki Defleshed reaktywował się w 2021 roku, po szesnastu latach przerwy. Do zespołu powrócili Lars Lofven na gitarze, Gustaf Jorde na basie i wokalu oraz Matte Modin na perkusji. 28 października 2022 roku światło dzienne ujrzał szósty longplay studyjny formacji, zatytułowany "Grind Over Matter". Składający się z jedenastu kompozycji materiał został zarejestrowany w "Rorysound Studios". Za produkcję odpowiada Lawrence Mackrory.

Witchmaster promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Kaźń". Jego premiera miała miejsce 25 listopada 2022 roku, pod banderą Agonia Records. Na płycie znalazło się czternaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Wieloślad Studio". Miksami i masteringiem zajęli się Haldor Grunberg oraz Inferno.

Akhlys nadal ogrywa swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Melinoe". Jego premiera odbyła się 14 grudnia 2020 roku, za sprawą Debemur Morti Productions. "Melinoe" to pierwszy album Akhlys zarejestrowany w nowym składzie - w 2018 roku grupę opuścił perkusista Ain, a na jego miejsce Naas Alcameth zaangażował Eoghana. Składający się z pięciu kompozycji materiał wyprodukował, zmiksował i zmasterował Dave Otero.

Mord'A'Stigmata przyjedzie ze swoim szóstym longplayu studyjnym, zatytułowanym "Like Ants and Snakes". Trafił on do sprzedaży 4 listopada 2022 roku, pod banderą Pagan Records. Na płycie znalazło się sześć kompozycji, które zespół zarejestrował w "Prusiewicz Studio". W sesji gościnnie udział wzięli Roman Głowacki na saksofonie barytonowym i Patrycja Kaczan na wokalu. Okładkę przygotował Derek R. Setzer.

Kanonenfieber wydał 19 listopada 2022 roku studyjną EP-kę, zatytułowaną "Der Fusilier". Znalazły się dwie na niej kompozycje. Za projekt okładki odpowiada Daniel Bechthold.

Kanonenfieber zadebiutował 20 lutego 2021 roku albumem studyjnym, zatytułowanym "Menschenmuhle". Premiera odbyła się pod egidą Noisebringer Records. Materiał zarejestrowany został w okresie od września 2020 roku do stycznia 2021 roku. Teksty bazują na raportach, listach i dokumentach żołnierzy, którzy brali udział w I wojnie światowej.

Niemcy z Necrotted nadal promują swój czwarty longplay studyjny, pt. "Operation: Mental Castration". Trafił on do sprzedaży 19 marca 2021 roku, pod egidą Reaper Entertainment. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Aaron Rusch. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Julien Truchan z Benighted i Grimo z Cytotoxin.

Nyrst to blackmetalowa formacja z Islandii. 24 kwietnia 2020 roku światło dzienne ujrzał pierwszy album zespołu, pt. "Orsok". Za produkcję odpowiada Haukur Hannes.

Na "Mystic Festival 2023" zagrają również Ghost, Gojira, Danzig, Phil Campbell and the Bastard Sons z repertuarem Motorhead, Behemoth, Testament, Watain, Godflesh, Meshuggah, The Hellacopters, Exodus, Dismember, Grave, Unleashed, Moonspell, Voivod, Greg Puciato, Carpathian Forest, Alcest, Primitive Man, Lucifer, Undeath, Wolfheart, Bombus, Perturbator, Bury Tomorrow, Planet of Zeus, Birds in Row, Earthless, Antimatter, Darkher, Lord of the Lost, LLNN, Sleep Token, Soen, Heriot, Pupil Slicer, Lili Refrain, Pure Bedlam, Employed to Serve, Orbit Culture, Ne Obliviscaris, Horskh, Sylvaine, Nothing More, Molybaron i Black Mirrors.

Karnety czterodniowe nabyć można w cenie 639 zł. Karnety VIP kosztują 899 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »