zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Gitarzysta Cannibal Corpse aresztowany za napaść i włamanie

11.12.2018 18:53  autor: Verghityax, źródło: wfla.com

Pat O'Brien - gitarzysta Cannibal Corpse - został aresztowany pod zarzutem włamania oraz napaści na funkcjonariusza policji. Obecnie muzyk przebywa w areszcie, dopóki sąd nie ustali, czy może zostać wypuszczony za kaucją.

Cannibal Corpse, Warszawa 17.11.2014, fot. Wojtek Dobrogojski
Cannibal Corpse, Warszawa 17.11.2014, fot. Wojtek Dobrogojski

Do zdarzenia doszło w nocy 10 grudnia 2018 roku w Northdale na Florydzie. Straż pożarna otrzymała wezwanie do pożaru, który wybuchł w domu Pata O'Briena przy Norwood Drive. Ugaszenie ognia zajęło strażakom godzinę, akcję utrudniała wybuchająca wewnątrz, zgromadzona przez muzyka, amunicja.

W tym czasie gitarzysta włamał się do domu swoich sąsiadów. Kiedy Pat O'Brien zignorował ich prośby o opuszczenie posesji, ci wezwali policję. Muzyk miał wówczas pchnąć mieszkającą w domu kobietę na podłogę i uciec przez podwórko. Następnie ukrył się za płotem nieopodal, gdzie odnalazła go jednostka interwencyjna. Przy próbie aresztowania Pat O'Brien zaatakował nożem jednego z funkcjonariuszy, w odpowiedzi policjanci użyli paralizatora, aby obezwładnić napastnika.

W stanie Floryda włamanie do zajętego domu w połączeniu z napaścią, jak i napaść na funkcjonariusza policji przy użyciu broni, uznawane są za przestępstwa pierwszego stopnia. W pierwszym wypadku sprawcy grozi kara do trzydziestu lat pozbawienia wolności, w drugim grzywna do 10,000 dolarów oraz dożywotnie pozbawienia wolności.

Pat O'Brien dołączył do Cannibal Corpse w 1997 roku i nagrał z zespołem wszystkie jego albumy, począwszy od "Gallery of Suicide".

Komentarze
Dodaj komentarz »