zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lipca 2020

Niemiecki Protector prezentuje "Three Legions"

29.12.2018 09:43  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Thrashmetalowa formacja Protector wypuściła "Three Legions", pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, zatytułowanego "Summon The Hordes". Premiera wydawnictwa planowana jest na wiosnę 2019 roku pod egidą High Roller Records.

"Summon The Hordes" to siódmy longplay studyjny w dorobku Protector i trzeci od momentu reaktywacji, która miała miejsce w 2011 roku. Ścieżki perkusyjne zarejestrowane zostały w "Phonostudio" w Berlinie, pozostałe instrumenty i wokale w studiu "Wolfden" w Sztokholmie. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Harris Johns, wcześniej współpracował on z Protector przy albumie "A Shredding Of Skin". Okładkę przygotował Andrej Bartulović.

Do reaktywacji Protector doprowadził Martin Missy, który w latach 1987 - 1989 pełnił rolę wokalisty formacji. W roku 2006 założył on w Szwecji grupę Martin Missy and the Protectors, zajmującą się graniem utworów z repertuaru jego macierzystej kapeli. Gdy pięć lat później światło dzienne ujrzała demówka "The Return of Thrash and Madness", wokalista posłużył się nazwą Protector.

Dyskografię studyjną Protector zamyka album "Cursed and Coronated" z 2016 roku.

Tagi: Protector
Komentarze
Dodaj komentarz »