zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 lutego 2021

Wideo z tekstem do "Brother of the Storm" Grand Magus

28.03.2019 09:35  autor: Verghityax, źródło: profil Grand Magus na Facebooku

Szwedzki Grand Magus udostępnił wideo z tekstem do utworu "Brother of the Storm" z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Wolf God". Premiera wydawnictwa planowana jest na 19 kwietnia 2019 roku.

"Wolf God" to dziewiąty longplay studyjny w dorobku Grand Magus. Sesja nagraniowa odbyła się w szwedzkim "Sweetspot Studio" pod okiem Staffana Karlssona. Okładkę przygotował Anthony Roberts, który współpracował już z zespołem przy "Triumph and Power" i "Sword Songs".

Zespół rozpoczął działalność w 1996 roku w Sztokholmie, wpierw pod nazwą Smack, by trzy lata później przemianować się na Grand Magus. Od początku trzon grupy tworzą JB Christoffersson na gitarze i wokalu oraz Fox Skinner na basie i wokalu wspomagającym. Debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Grand Magus", ujrzał światło dzienne w 2001 roku pod egidą Rise Above Records, z którą formacja związana była przez dekadę. Zmiana na stanowisku perkusisty nastąpiła dwukrotnie. Od 2012 roku za bębnami zasiada Ludwig Witt ze Spiritual Beggars.

Przypominamy, że Grand Magus zagra na reaktywowanym "Mystic Festival", który odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca 2019 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie. Swój udział w festiwalu potwierdziły również zespoły Slipknot, Sabaton, Within Temptation, King Diamond, Emperor, Amon Amarth, In Flames, Testament, Carcass, Soulfly, Possessed, Hatebreed, Powerwolf, Eluveitie, Immolation, Crowbar, Power Trip, Trivium, Municipal Waste, Jinjer, Vltimas, Entropia, In Twilight's Embrace, Frog Leap, Lost Society, Omnium Gatherum i Batushka.

Pierwsza pula karnetów na "Mystic Festival 2019" wyprzedała się. Karnety z drugiej puli zakupić można w cenie 489 zł (płyta), 539 zł (sektor A) i 439 zł (sektor C). Bilety jednodniowe kosztują 309 zł (płyta), 349 zł (sektor A) i 269 zł (sektor C). Płyta nie będzie podzielona na strefę Golden Circle ani Early Birds.

Komentarze
Dodaj komentarz »