zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 23 czerwca 2021

The Darkness zapowiada nowy album i trasę po Europie

10.04.2019 16:21  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW The Darkness

Brytyjska grupa The Darkness zapowiedziała wydanie nowego albumu studyjnego i promującą go europejską trasę koncertową. Zespół nie ma w planach występów w Polsce. Album pt. "Easter Is Cancelled" ukaże się 4 października 2019 r. nakładem Cooking Vinyl.

Hardrockowy The Darkness powstał w 2000 r. W pierwszym składzie znaleźli się wokalista Justin Hawkins, gitarzyści Dan Hawkins i Chris McDougal, basista Frankie Poullain i perkusista Ed Graham. Sławę zespół zyskał już dzięki swojemu debiutanckiemu albumowi, zatytułowanemu "Permission to Land", wydanemu w 2003 r., nagranemu w kwartecie - już bez Chrisa McDougala. Dwa lata później Frankiego Poullaina zastąpił Richie Edwards.

W 2006 r., po wydaniu przez zespół drugiego albumu, wokalista Justin Hawkins poddał się terapii odwykowej, następnie ogłosił odejście z grupy. Od tamtej pory muzyk działał pod kilkoma różnymi szyldami. Pozostali członkowie rozwiązanego The Darkness utworzyli tymczasem nowy zespół, nazwany Stone Gods.

W 2011 r. grupa reaktywowała się w składzie z pierwszego albumu. Swój czwarty "długograj" nagrała z perkusistką Emily Dolan Davies, ale jeszcze przed jego wydaniem zastąpił ją Rufus Tiger Taylor, syn Rogera Taylora z Queen.

"Easter Is Cancelled" będzie szóstym albumem The Darkness.

W listopadzie i grudniu 2019 r. zespół będzie grać w Irlandii i Wielkiej Brytanii, zaś w styczniu i lutym 2020 r. - we Francji, Szwajcarii, Niemczech, Austrii, Danii, Szwecji, Norwegii, Belgii i Holandii. Najbliżej Polski wystąpi 12 lutego w Berlinie.

Tagi: The Darkness
Komentarze
Dodaj komentarz »