zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 22 maja 2022

The Darkness pokazał teledysk do "Jussy's Girl"

24.09.2021 11:07  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Darkness na Facebooku

Grupa The Darkness zaprezentowała teledysk do "Jussy's Girl". Album "Motorheart", z którego pochodzi utwór, ukaże się 19 listopada 2021 roku na płytach winylowych w różnych kolorach, na płytach kompaktowych i na kasetach magnetofonowych.

Brytyjski The Darkness powstał w 2000 roku. W pierwszym składzie znaleźli się wokalista Justin Hawkins, gitarzyści Dan Hawkins i Chris McDougal, basista Frankie Poullain i perkusista Ed Graham. Sławę zespołowi przyniósł jego debiutancki album z 2003 roku, zatytułowany "Permission to Land", nagrany w kwartecie - już bez Chrisa McDougala. Dwa lata później Frankiego Poullaina zastąpił Richie Edwards.

W 2006 roku, po wydaniu przez zespół drugiego albumu, Justin Hawkins udał się na odwyk, a następnie ogłosił odejście z grupy. W efekcie formacja zawiesiła działalność. W 2011 roku reaktywowała się w składzie z pierwszego albumu. Na przełomie lat 2014 i 2015 perkusistką grupy była Emily Dolan Davies, zastąpiona wkrótce przez Rufusa Tigera Taylora.

"Motorheart" będzie pierwszym albumem studyjnym The Darkness od czasu "Easter Is Cancelled", opublikowanego 4 października 2019 roku przez Cooking Vinyl.

Lista utworów:

1. Welcome Tae Glasgae
2. It's Love, Jim
3. Motorheart
4. The Power and the Glory of Love
5. Jussy's Girl
6. Sticky Situations
7. Nobody Can See Me Cry
8. Eastbound
9. Speed of the Nite Time

Wydania "deluxe" wzbogacone zostaną o utwory "You Don't Have to Be Crazy About Me... But It Helps", "It's a Love Thang (You Wouldn't Understand)" i "So Long". Na japońskie dodatkowo trafi "The Age of Darkness".

Premiera albumu pierwotnie zapowiadana była na 15 października, następnie na 29 października, a obecnie na 19 listopada 2021 roku. Promują go single "Motorheart", "Nobody Can See Me Cry" i "Jussy's Girl".

Na początek 2022 roku zespół planuje trasę koncertową po Europie. W jej ramach grupa zagrać ma m.in. 31 stycznia w Wiedniu i 2 lutego w Berlinie. Według rozpiski, The Darkness nie dotrze z występami do Polski.

Tagi: The Darkness
Komentarze
Dodaj komentarz »