zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

The Darkness wyda album "Motorheart"

10.06.2021 16:32  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil The Darkness na Facebooku

Siódmy album studyjny brytyjskiej grupy The Darkness będzie nosił tytuł "Motorheart". Zespół zapowiedział jego premierę na 15 października 2021 roku. Materiał jest już dostępny w przedsprzedaży - na płytach winylowych w różnych kolorach, na płytach kompaktowych i na kasetach magnetofonowych.

Brytyjski The Darkness powstał w 2000 roku. W pierwszym składzie znaleźli się wokalista Justin Hawkins, gitarzyści Dan Hawkins i Chris McDougal, basista Frankie Poullain i perkusista Ed Graham. Sławę zespołowi przyniósł jego debiutancki album z 2003 roku, zatytułowany "Permission to Land", nagrany w kwartecie - już bez Chrisa McDougala. Dwa lata później Frankiego Poullaina zastąpił Richie Edwards.

W 2006 roku, po wydaniu przez zespół drugiego albumu, Justin Hawkins poddał się terapii odwykowej, a następnie ogłosił odejście z grupy. W efekcie formacja zawiesiła działalność. W 2011 roku reaktywowała się w składzie z pierwszego albumu. Na przełomie 2014 i 2015 perkusistką grupy była Emily Dolan Davies, zastąpiona wkrótce przez Rufusa Tigera Taylora.

"Motorheart" będzie pierwszym albumem studyjnym The Darkness od czasu "Easter Is Cancelled", opublikowanego 4 października 2019 roku przez Cooking Vinyl. Wydania "deluxe" na płytach kompaktowych mają być bogatsze o trzy utwory.

Tagi: The Darkness
Komentarze
Dodaj komentarz »