zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 21 kwietnia 2021

Belzebong, Entropia i Thaw na "Helliad Fest"

25.04.2019 18:17  autor: Verghityax, źródło: profil "Helliad Fest" na Facebooku

Do składu pierwszej edycji "Helliad Fest" w Gdyni dołączyły formacje Belzebong, Entropia, Thaw, In Twilight's Embrace, Sunworm i Nightrun87. Wystąpią one na drugiej scenie, która zlokalizowana będzie w klubie "Ucho". Festiwal zaplanowano na 23 i 24 sierpnia 2019 roku.

Belzebong, Kraków 5.11.2014, fot. Verghityax
Belzebong, Kraków 5.11.2014, fot. Verghityax

Belzebong, Entropia, Thaw, In Twilight's Embrace, Sunworm i Nightrun87 zagrają 23 sierpnia. Pozostałe zespoły - Satyricon, Decapitated, Obscure Sphinx, Blindead, Slagmaur, Blaze of Perdition, Desolator i Thy Disease - zaprezentują się 24 sierpnia na terenie "Parku Kolibki".

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

28 września 2018 roku pod egidą Arachnophobia Records ukazał się trzeci album Entropii, zatytułowany "Vacuum". Materiał nagrany został w "Raven Studio" z pomocą realizatora Andrzeja Dziadka. Za produkcję odpowiada Maciej Wiergowski. Oprawę graficzną albumu wykonał Kuba Sokólski.

Thaw nadal ogrywa "Grains", swój czwarty longplay studyjny. Premiera na nośniku fizycznym odbyła się 8 grudnia 2017 roku za sprawą Agonia Records. Podobnie jak poprzednie dokonania grupy, "Grains" został nagrany i wyprodukowany w "Maq Records" oraz "Satanic Audio". W sesji gościnnie udział wzięli Macio Moretti z Mitch & Mitch i Stawrogin z Odrazy. Autorem okładki jest Sars z zespołu Furia.

In Twilight's Embrace promuje swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Lawa". Na potrzeby albumu zespół przygotował sześć kompozycji zainspirowanych dramatem "Dziady" Adama Mickiewicza oraz jego ekranizacją w reżyserii Tadeusza Konwickiego. Film powstał w 1989 roku i nosi tytuł "Lawa".

Sunworm to eksperymentalny zespół, zrzeszający muzyków Blindead, Ampacity i Nowej Ziemi. W marcu 2018 roku projekt zarejestrował czterdzieści minut muzyki na żywo. Zostanie ona udostępniona jeszcze w tym roku.

Nightrun87 to synthwave'owy projekt z Sopotu. Jego ostatnie dokonanie, zatytułowane "Nightwolf: Survive the Megadome", powstało jako ścieżka dźwiękowa do gry wideo.

Bilety na "Helliad Fest" nabyć można w cenie 64 zł (bilet jednodniowy na 23 sierpnia), 189 zł (bilet jednodniowy na 24 sierpnia) i 219 zł (karnet).

Komentarze
Dodaj komentarz »