zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 8 lipca 2020

Nowy teledysk i koncert Marka Lanegana w Warszawie

25.04.2019 19:44  autor: Krasnal Adamu, źródło: strony WWW Marka Lanegana i Go Ahead

Mark Lanegan Band zaprezentował teledysk do "Stitch It Up" - pierwszego singla promującego album "Somebody's Knocking". Nowy długograj wokalisty ukaże się 18 października 2019 r. nakładem Heavenly Recordings. Zapowiedziano też koncert Marka Lanegana w Polsce. Odbędzie się on 19 listopada 2019 r. w klubie "Proxima" w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest agencja Go Ahead.

Wokalista Mark Lanegan zasłynął, śpiewając przez cały okres jej istnienia, czyli w latach 1985 - 2000, w psychodelicznogrunge'owej grupie Screaming Trees. Po jej rozpadzie wielokrotnie udzielał się na albumach i koncertach zespołu Queens of the Stone Age, którego w okresie nagrywania i promocji albumu "Songs for the Deaf" był też pełnoprawnym członkiem. Ponadto współpracował w swojej karierze m.in. z Masters of Reality, Mondo Generator, PJ Harvey, Melissą Auf der Maur i z supergrupą Mad Season oraz współtworzył projekt The Gutter Twins.

Pierwszy solowy album Marka Lanegana, zatytułowany "The Winding Sheet", ukazał się w 1990 r., a ostatni, "Gargoyle", w 2017 r. Wśród wspierających go w studiu muzyków znaleźli się dotychczas m.in. członkowie zespołów Nirvana, Dinosaur Jr., Mudhoney, Tad, Soundgarden, Masters of Reality, Guns N' Roses, Queens of the Stone Age, Eleven, Red Hot Chili Peppers, Porno for Pyros, a także jego dawni koledzy ze Screaming Trees. Część pozycji ze swojej dyskografii firmował nazwą Mark Lanegan Band.

"Somebody's Knocking" będzie jedenastym albumem wokalisty. Materiał zerejestrowano podczas 11-dniowej sesji nagraniowej w Los Angeles.

Lista utworów:

1. Disbelief Suspension
2. Letter Never Sent
3. Night Flight to Kabul
4. Dark Disco Jag
5. Gazing from the Shore
6. Stitch It Up
7. Playing Nero
8. Penthouse High
9. Paper Hat
10. Name and Number
11. War Horse
12. Radio Silence
13. She Loved You
14. Two Bells Ringing at Once

Teledysk do utworu "Stitch It Up" wyreżyserował Joe Cardamone. Zaprosił on do współpracy aktora Donala Logue'a, który w klipie ponownie zagrał taksówkarza Jimmy'ego - postać, w którą wcielał się wielokrotnie w pierwszej połowie lat 90. w klipach promocyjnych MTV. Jest to też pierwszy od piętnastu lat teledysk Marka Lanegana, w którym wokalista wystąpił osobiście.

Kilka dni po premierze albumu Mark Lanegan wyruszy w trwającą do grudnia trasę koncertową po Europie. Bilety na występ w Polsce trafią do sprzedaży 26 kwietnia, o godz. 10:00.

19.11 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 95 zł (przedsprzedaż) i 110 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Mark Lanegan
Komentarze
Dodaj komentarz »