zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 października 2021

Postcards From Arkham wystąpi w Polsce tylko raz

25.04.2019 15:33  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Postcards From Arkham i The Hanged Men Booking na Facebooku

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w których wymieniano Wrocław, Łódź, Warszawę i Poznań, będący w trakcie produkcji nowego albumu zespół Postcards From Arkham ma obecnie w planach na wiosnę 2019 r. tylko jeden koncert w Polsce. W ramach "A Mile Beneath The Ocean Tour" czescy post-rockowcy wystąpią 11 maja w klubie "Rock Shot" w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest The Hanged Men Booking.

W twórczości pochodzącego z Hawierzowa projektu Postcards From Arkham dominuje atmosferyczny rock z deklamacjami. Pojawiają się w niej też elementy folku i black metalu.

Wszystkie partie instrumentalne i wokalne na debiutancki, wydany w 2012 r. album "Oceanize" wykonał samodzielnie Marek "Frodys" Pytlik. Na potrzeby koncertów twórca zaprosił do współpracy znajomych muzyków. Ostatnim, czwartym albumem projektu jest "Spirit" z września 2018 r.

Obecnie Postcards From Arkham pracuje w studiu nad swoim najnowszym dziełem, zatytułowanym "Oakvyl". Premiera albumu zaplanowana jest na 2019 r. W przerwach w pracy zespół koncertuje, prezentując przy okazji kilka nowych utworów na żywo.

Projekt, który występował już w Polsce, tym razem zamierzał pojawić się w towarzystwie czeskiego Et Moriemur i polskiego Death Has Spoken w klubie "Liverpool" we Wrocławiu 26 kwietnia i w łódzkim "Magnetofonie" 27 kwietnia, a następnie w "VooDoo Club" w Warszawie 10 maja i w poznańskim "Pod Minogą" 11 maja. Plan ten stopniowo uległ zmianom.

Koncert we Wrocławiu się nie odbędzie. W Łodzi zamiast obu czeskich kapel zaprezentują się Antigama i Deivos, a jako dodatkowy support - poza Death Has Spoken - organizatorzy przedstawili grupę Stygmath.

10 maja Postcards From Arkham zagra w Słowacji. Również dzień później grupa wystąpi gdzie indziej, niż wstępnie podawano - jak ogłosił organizator: "Z powodu nieprofesjonalnego zachowania, jakiego dopuścił się poznański klub, w którym miał się odbyć jeden z naszych koncertów wchodzących w skład trasy 'A Mile Beneath the Ocean Tour' w dniu 11 maja, zostaliśmy ostatecznie zmuszeni do przeniesienia imprezy. Niezbędne działania podjęliśmy natychmiastowo, ale niestety z powodu braku alternatywnej lokacji w Poznaniu, ostatni koncert wchodzący w skład touru został przeniesiony do Krakowa". W klubie "Rock Shot", poza Postcards From Arkham, Et Moriemur i Death Has Spoken, zobaczyć będzie można Devil in the Name.

Doommetalowcy z czeskiego Et Moriemur działają od 2008 r. Wydali dotychczas trzy albumy. Ostatnim jest "Epigrammata" z marca 2018 r.

Białostocki Death Has Spoken powstał na początku 2017 r. jako projekt studyjny. W grudniu tego samego roku ukazał się jego debiutancki, doommetalowy album, zatytułowany "Fade". Po wydaniu materiału projekt przekształcił się w koncertujący zespół.

Devil in the Name powstał w 2013 r. w Katowicach. Na początku 2018 r. stonerrockowcy wydali swój debiutancki album.

11.05 - Warszawa, "Rock Shot Pub"
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »