zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 maja 2021

Rusza "VI Memoriał Ronniego Jamesa Dio"

16.05.2019 09:02  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil King of Rock'n'Roll na Facebooku

Od 17 maja do 1 czerwca 2019 r. odbywać się będzie szósta edycja "Memoriału Ronniego Jamesa Dio". Trasa koncertowa zawita w klubach w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie, Krakowie i Krośnie. Dodatkowo 27 lipca odbędzie się koncert akustyczny na plaży w Sopocie. W przedsięwzięciu ma wziąć udział łącznie ponad czterdziestu muzyków.

Ronnie James Dio był jednym z nasłynniejszych wokalistów w historii heavy metalu. Występował m.in. w grupach Rainbow, Black Sabbath, Elf oraz z własnym zespołem. Zmarł na raka żołądka 16 maja 2010 r., w wieku 67 lat.

Pierwsza edycja "Memoriału Ronniego Jamesa Dio" odbyła się w 2014 r. Wskutek jej pozytywnego odbioru postanowiono zorganizować kolejne.

W tym roku roku trasa składa się z ośmiu koncertów klubowych. Na każdym z nich pojawi się inny zestaw gości. Są wśród nich m.in. Amerykanin David Reece znany z Accept i Bonfire, Grzegorz Kupczyk z CETI, Chorwat Dino Jelusić z Animal Drive - zwycięzca "Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2003", Piotr Zaleski z fińskiego Kenziner, Kasia Bieńkowska z White Highway, Andrzej Kwiatkowski i Piotr Brzychcy z Kruka, Alda Rei z Livin Fire, Michu Przybylski z Rust, Łukasz Drapała i Wojciech Balczun z Chemii, Sebastian Mazurowski z Bad Taste, Grzegorz Cackowski z Tanker, Łukasz Szostak z Hateseed, Arturo Kuliński z Dormant Dissident, Filip Sałapa i Paweł Ostrowski z The Sixpounder, Małgorzata Moyra z Moyry, Jon Jondrensen z Nasty Crue, Piotr Sonnenberg z Vincent, Tomasz Trzeszczyński z Thermit, Bartek Feight z Factor 8, Marta Bejma z Alheny, Anna Choina z Trap, Marek Majewski z Acute Mind, Grzegorz Kotyłło z Tipsy Train, Tomasz Struszczyk z Turbo, Natalia Zajdel z Arcane Cathedral, Kamil Rusiecki z Blacksnake, Michał Matragon z Worgacza, Ładny z Crybaby, Alicja Kubica z Meta Menardi, Adam Nawara z Silver Samurai i Sierściu z 4 Szmerów. W kazdym z miast wystąpią natomiast członkowie Scream Maker, klawiszowiec Mirek Skorupski z White Highway, gitarzysta Dawid Pięta i wokaliści Norman Power z Another Pink Floyd i Maciej Szulc z Royal Acoustic.

Ponadto 27 lipca na plaży w Sopocie odbędzie się koncert akustyczny ze wstępem wolnym.

17.05 - Warszawa, "Proxima" (+ David Reece, Kasia Bieńkowska, Dino Jelusić, Piotr Zaleski, Andrzej Kwiatkowski, Alda Rei, Michu Przybylski, Łukasz Drapała, Wojciech Balczun, Piotr Brzychcy, Mirka Szawińska, Jagoda Uniewicz, Angelika Irauth, Adam Kubacki, Janek Pentz)
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

18.05 - Gdynia, "Blues Club" (+ Sebastian Mazurowski, Grzegorz Cackowski, Łukasz Szostak, Aleksandra Ciecierska)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

23.05 - Wrocław, "Liverpool" (+ Arturo Kuliński, Filip Sałapa, Paweł Ostrowski, Małgorzata Moyra, Jon Jondrensen, Piotr Sonnenberg)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

24.05 - Poznań, "U Bazyla" (+ Grzegorz Kupczyk, Michu Przybylski, Tomasz Trzeszczyński)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

25.05 - Bydgoszcz, "Estrada" (+ Marta Bejma, Bartek Feight)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

30.05 - Lublin, "Graffiti" (+ Anna Choina, Marek Majewski, Grzegorz Kotyłło)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

31.05 - Kraków, "Boss Garage" (+ Tomasz Struszczyk, Natalia Zajdel, Kamil Rusiecki)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

1.06 - Krosno, "Rock Klub Iron" (+ Andrzej Kwiatkowski, Alda Rei, Michał Matragon, Ładny, Alicja Kubica, Alicja Trubas, Piotr Lekki, Adam Nawara, Sierściu, Piotr Marszałek, Piotr Brzychcy)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

27.07 - Sopot (plaża)
Bilety: wstęp wolny

Komentarze
Dodaj komentarz »