zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

The Raconteurs wypuścił "Help Me Stranger"

18.05.2019 09:13  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil The Raconteurs na Facebooku

Amerykański zespół rockowy The Raconteurs zaprezentował teledysk do swojego nowego singla - "Help Me Stranger". Reżyserią klipu zajął się Yasuhiko Shimizu. Utwór pochodzi z trzeciego albumu grupy, zatytułowanego "Help Us Stranger", który wydany zostanie 21 czerwca 2019 r. nakładem Third Man Records. Za dystrybucję długograja w Polsce odpowiada Mystic Production.

The Raconteurs powstał w 2005 r. z inicjatywy dwóch śpiewających gitarzystów - Jacka White'a z The White Stripes i Brendana Bensona. Skład uzupełniła sekcja rytmiczna zespołu The Greenhornes - basista Jack Lawrence i perkusista Patrick Keeler. Debiutancki album grupy, zatytułowany "Broken Boy Soldiers", ukazał się w 2006 r. Po koncertach promujących drugiego długograja - "Consolers of the Lonely" z 2008 r. - zespół ograniczył działalność. Poza nielicznymi aktywnościami, na potrzeby których spotykali się w komplecie, w kolejnych latach muzycy grywali ze sobą m.in. w nowo utworzonym The Dead Weather, na solowych płytach Jacka White'a oraz w projekcie The Racontwoers.

Materiał na album "Help Us Stranger" został zarejestrowany w Third Man Studio w Nashville w stanie Tennessee i zmiksowany przez Vance'a Powella w Blackbird Studios, również w Nashville. Produkcją zajęli się The Raconteurs i Joshua V. Smith. Wśród gości znaleźli się multiinstrumentalista Dean Fertita z Queens of the Stone Age i The Dead Weather oraz poruszające się w stylistyce country siostry Lillie Mae Rische i Scarlett Rische. Pierwszymi zaprezentowanymi utworami z albumu były "Now That You're Gone" i "Sunday Driver", do których w grudniu 2018 r. opublikowano teledyski. Następnie jako singiel ukazał się "Hey Gyp (Dig the Slowness)", oryginalnie wykonywany przez Donovana.

Lista utworów:

1. Bored and Razed
2. Help Me Stranger
3. Only Child
4. Don't Bother Me
5. Shine the Light on Me
6. Somedays (I Don't Feel Like Trying)
7. Hey Gyp (Dig the Slowness)
8. Sunday Driver
9. Now That You're Gone
10. Live a Lie
11. What's Yours Is Mine
12. Thoughts and Prayers

Jeszcze przed premierą nowego albumu The Raconteurs wystąpi w Polsce - drugiego dnia "Orange Warsaw Festival", wśród wykonawców popowych i hip-hopowych. Do 21 maja lub do wyczerpania puli bilety jednodniowe kosztują 259 zł, a karnety na oba dni - 419 zł. Później ceny wzrosną odpowiednio do 279 i 439 zł.

1.06 - Warszawa, "Tor Wyścigów Konnych Służewiec"

Komentarze
Dodaj komentarz »