zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

"Heroes" Davida Bowiego w wykonaniu Hollywood Vampires

11.06.2019 12:05  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW Hollywood Vampires i kanał Ear Music na YouTube

Supergrupa Hollywood Vampires, której drugi album, zatytułowany "Rise", ukaże się 21 czerwca 2019 r., zaprezentowała swoją wersję studyjną "Heroes" Davida Bowiego. Zespół zarejestrował utwór w zeszłym roku, w berlińskim "Hansa Studios", gdzie w 1977 r. powstał również oryginał.

Rockową grupę Hollywood Vampires założyli w 2015 r. wokalista Alice Cooper, aktor i gitarzysta Johnny Depp i gitarzysta Aerosmith Joe Perry. Nazwę zapożyczyli od dowodzonej przez Coopera paczki celebrytów, która w latach 70. przesiadywała w "Rainbow Bar and Grill" w Los Angeles, urządzając sobie zawody w piciu napojów alkoholowych. We wrześniu 2015 r. zespół wydał swój debiutancki album, zatytułowany po prostu "Hollywood Vampires". Większość materiału stanowiły nowe wersje rockowych utworów oryginalnie wykonywanych przez zmarłych już muzyków. W sesji nagraniowej gościnnie wzięli udział m.in. Brian Johnson, Paul McCartney, Christopher Lee, Perry Farrell, Slash, Robby Krieger i Dave Grohl. Wśród muzyków, którzy wspierali grupę na pierwszych koncertach znaleźli się Duff McKagan i Matt Sorum, a także Tom Morello, Geezer Butler, Marilyn Manson i Andreas Kisser.

Na "Rise" trafi trzynaście autorskich kompozycji Hollywood Vampires oraz trzy covery zmarłych artystów: "You Can?t Put Your Arms Around A Memory" Johnny'ego Thundersa, "People Who Died" The Jim Carroll Band i "Heroes" Davida Bowiego. W nagrywaniu utworu "Welcome To Bushwackers" gościnnie udział wzięli Jeff Beck i John Waters. Produkcją materiału zajęli się Tommy Henriksen i Hollywood Vampires. Album ukaże się nakładem Ear Music. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Mystic Production. Na siglach wydane zostały dotychczas "I Want My Now", "The Boogieman Surprise" i "Heroes".

Lista utworów:

1. I Want My Now
2. Good People Are Hard To Find
3. Who's Laughing Now
4. How The Glass Fell
5. The Boogieman Surprise
6. Welcome To Bushwackers
7. The Wrong Bandage
8. You Can?t Put Your Arms Around A Memory
9. Git From Round Me
10. Heroes
11. A Pitiful Beauty
12. New Threat
13. Mr. Spider
14. We Gotta Rise
15. People Who Died
16. Congratulations

Komentarze
Dodaj komentarz »