zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 28 maja 2020

Opóźnienie premiery nowego albumu Static-X

11.06.2019 09:11  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Static-X na Facebooku

Członkowie industrialnometalowej grupy Static-X poinformowali, że premiera albumu "Project Regeneration", zapowiadana na wiosnę 2019 r., odbędzie się później, w niesprecyzowanym jeszcze terminie. Przyczyną jest odnalezienie kolejnych, dotychczas niepublikowanych nagrań zmarłego Wayne'a Statica.

Zespół Static-X powstał w 1994 r. w Los Angeles. W pierwszym składzie znaleźli się trzej członkowie krótko istniejącej grupy Drill - wokalista i gitarzysta Wayne Static, basista Tony Campos i perkusista Ken Jay - oraz grający na gitarze i klawiszach Koichi Fukuda. Do 2009 r. grupa wydała sześć albumów. Mający w przeszłości problemy z narkotykami wokalista zmarł 1 listopada 2014 r. wskutek połączonego działania leków i alkoholu.

W październiku 2018 r. Tony Campos, Koichi Fukuda i Ken Jay zapowiedzieli trasę koncertową Static-X z okazji 20-lecia wydania "Wisconsin Death Trip" - pierwszego długograja zespołu - oraz premierę nowego albumu zawierającego m.in. niewykorzystane wcześniej kompozycje i nagrania pozostawione przez Wayne'a Statica. "Project Regeneration" zarejestrowany miał być częściowo z udziałem zaproszonych wokalistów, wśród których wstępnie wymieniano Davida Draimana z Disturbed, Deza Fafarę z DevilDriver, Edsela Dope'a z Dope, Burtona C. Bella z Fear Factory, Ivana L. Moody'ego z Five Finger Death Punch i Ala Jourgensena z Ministry.

Jak podali w swoim oświadczeniu Tony Campos, Ken Jay i Koichi Fukuda: "Po ogłoszeniu światu 'Project Regeneration' niespodziewanie odkryliśmy więcej nieopublikowanych nagrań zostawionych przez Wayne'a. Wiele z nich ma wyizolowane wokale! Album będzie miał teraz mniej wokalistów - gości i więcej kompletnych piosenek z głównymi wokalami Wayne'a Statica. To niesamowite wieści, ale te dodatkowe ścieżki przysporzyły nam i naszym producentom dużo dodatkowej pracy. To ekscytujące odkrycie przesunęło trochę nasze plany, ponieważ jesteśmy zmuszeni zacząć z kilkoma kawałkami od zera, a kilka innych przerobić. Bardzo przepraszamy za opóźnienie i chcemy podziękować wszystkim za cierpliwość. (...) Jesteśmy w trakcie załatwiania wytwórni, aby zapewnić promocję i dystrybucję 'Project Regeneration' na całym świecie, tak jak poprzednim albumom Static-X. Niestety, póki nie załatwimy wytwórni, nie możemy wypuścić pełnej piosenki, singla, ale obiecujemy zrobić to, gdy tylko będzie to możliwe".

Od czerwca 2019 r. Static-X, m.in. z grupami DevilDriver i Dope, będzie koncertował w Ameryce Północnej, Australii i Europie. W planie trasy nie ma występów w Polsce. Żyjącym członkom oryginalnego składu towarzyszyć ma zamaskowany wokalista i gitarzysta, ukrywający się pod pseudonimem Xer0.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Opóźnienie premiery nowego albumu Static-X
starysłuchacz (gość, IP: 79.186.10.*), 2019-06-12 13:18:40 | odpowiedz | zgłoś
Zaintrygowało mnie kto występuje na tych plakatach nowego Static-X i wygląda to tak jakby to był ich wieloletni producent Ulrich Wild a wokalnie przypomina to najbardziej Ala Jurgensena no i Edsela Dope. Co o tym sądzicie?
re: Opóźnienie premiery nowego albumu Static-X
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2019-06-12 17:51:57 | odpowiedz | zgłoś
Obstawiam Dope'a.
re: Opóźnienie premiery nowego albumu Static-X
Thrash Lover (wyślij pw), 2019-06-13 00:39:20 | odpowiedz | zgłoś
Ja sądzę, że dawno nie widziałem tak chamskiego skoku na kasę.