zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 24 kwietnia 2024

Velesar prezentuje teledysk do "Zmory"

11.07.2022 18:09  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Velesara na Facebooku

Folkmetalowa grupa Velesar opublikowała teledysk do "Zmory". Album "Szczodre gody", z którego pochodzi utwór, ukazał się 1 października 2021 roku na płytach kompaktowych i w formie cyfrowej.

Wokalista i gitarzysta Marcin "Velesar" Wieczorek od początku wieku udzielał się kolejno w metalowym Goddess of Sin, folkmetalowym Radogost i thrashmetalowym River of Time. W 2018 roku w Cieszynie muzyk stworzył nowy projekt folkmetalowy, nazwany po prostu Velesar. Jego debiutancki album, zatytułowany "Dziwadła", ukazał się 6 lipca 2019 roku. Zaproszenia do udziału w nagraniach przyjęli m.in. Dawid Holona, Łukasz Obiegły, Marcin "Froncek" Frąckowiak, Adam Kłosek, Dziewanna, Jagoda Połednik, Iga Suchara, Katarzyna Babilas i Zuzanna Bornikowska. Marcin Wieczorek, odpowiedzialny za aranżacje, muzykę i tekst, wziął na siebie obowiązki wokalisty.

W lutym 2021 roku muzycy Velesara weszli do "No Fear Records" w Rybniku w celu zarejestrowania materiału na drugi długograj. Oprócz członków grupy w sesji nagraniowej, jako goście, udział wzięli: flecistka Hanka Osifova z czeskiego zespołu Wolfarian, Katarzyna Bromirska i Mikołaj Rybacki z formacji Percival Schuttenbach, basista Adam Kłosek współpracujący dotychczas m.in. z Helroth, perkusista Grzegorz Stempel z River of Time oraz wokalistka Malwina Szałęga vel Malvina Victoria. Autorem materiału jest Marcin Wieczorek. Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Krzysztof "Leon" Lenard. Za produkcję odpowiadał Velesar. Okładkę przygotował Krzysztof Kowalik.

Lista utworów:

1. Krocząc za głosem praojców (intro)
2. Zmora
3. Swaćba
4. Ognie Swaroga
5. Szczodre gody
6. Krwawy los
7. Polny wiatr
8. Śpiew Juraty (szanta bałtycka)
9. Przegrana sprawa (dumka słowiańska)
10. Modły
11. Radecznica

W 2022 roku, z okazji przypadającego na noc z 30 kwietnia na 1 maja celtyckiego święta Beltaine, Velesar opublikował samodzielny singiel "All You Need Is Trolls".

Obecnie w składzie zespołu znajdują się: wokalista Marcin "Velesar" Wieczorek, flecistka Katarzyna Babilas, skrzypaczki Iga Suchara i Ewa Kozieł, gitarzyści Dawid Holona i Piotr "Ave" Pobłocki, basista Michał Pruszowski i perkusista Łukasz Obiegły.

Na 15 lipca 2022 roku grupa zaplanowany ma koncert w Krakowie. Na scenie zaprezentują się też Morhana i Arunka.

Następnie Velesar zagra na "8. Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej" w Brennej, w województwie śląskim. Impreza odbędzie się w ramach "Dni Dawnych Kultur". Na 23 lipca zapowiedziano też występy zespołów Merkfolk, Morhana, Radogost, Wolfarian, Jerna i Aether.

Ponadto 27 sierpnia Velesar ma się zaprezentować na trzydniowym zjeździe miłośników fantastyki "Funcon" w Jaworzu, pod Bielskiem-Białą. Udział w imprezie weźmie też m.in. folkmetalowy zespół Dvarga.

15.07 - Kraków, "Garage Pub" (+ Morhana, Arunka)
Wejście: 18:30
Start: 19:00
Bilety: 35 zł (w dniu koncertu)

23.07 - Brenna, Park Turystyki ("8. Słowiańska Noc Folk-Metalowa")
Start: 18:00

Komentarze
Dodaj komentarz »