zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 26 października 2020

Fleshworld prezentuje utwór "The Map"

29.07.2019 19:27  autor: Verghityax, źródło: profil Fleshworld na Facebooku

Fleshworld zaprezentował "The Map". Jest to pierwszy singiel z nadchodzącego longplaya studyjnego, pt. "The Essence Has Changed, but the Details Remain". Wydawnictwo ukaże się 11 października 2019 roku pod egidą This Charming Man-Records.

Zespół komentuje: "'The Map' to utwór otwierający na 'The Essence Has Changed, but the Details Remain', a zarazem najstarsza z siedmiu kompozycji. Powstała ona, zanim jeszcze album zaczął nabierać właściwego kształtu. Traktujemy ją jako pomost pomiędzy tym, co robiliśmy w przeszłości, a tym, gdzie jesteśmy obecnie".

Składający się z siedmiu kompozycji materiał muzycy nagrali w "Monochrom Studio". Do produkcji zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Za miksy i mastering odpowiada Sylvain Biguet. Na okładce znajdzie się zdjęcie autorstwa Denisse Ariana Perez.

Lista utworów:

1. The Map
2. Out of Context
3. The Essence Has Changed
4. An Ontologist's Nightmare
5. The Details Remain
6. 7505'59''S 12319'56''E
7. Currents and Tides

Fleshworld działa od 2010 roku - od tego czasu formacja wypuściła pod swoim szyldem płytę demo, debiutancki longplay, pt. "Like We're All Equal Again", oraz dwa splity: jeden nagrany do spółki z francuskim Gazers i włoskim Viscera///, a drugi ze szwajcarskim Kehlvin.

Początkowo Fleshworld obracał się w stylistyce post-metalowej, czego wyrazem był album "Like We're All Equal Again", jednak z czasem twórczość grupy ewoluowała w stronę hardcore i sludge metalu.

Tagi: Fleshworld
Komentarze
Dodaj komentarz »