zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 1 czerwca 2020

Dodatkowy koncert Grai w Szczecinie

9.08.2019 10:49  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Grai na Facebooku

Zespół Grai, który w czerwcu 2019 r. wystąpił w Polsce osiem razy, dodał do swojej trasy z grupą Anabioz koncert w szczecińskim klubie "Jambar". Wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2019 r. Przed dwiema rosyjskimi formacjami folkmetalowymi może się jeszcze zaprezentować lokalny support.

Grai powstał w 2005 r. w mieście Nabierieżnyje Czełny w Republice Tatarstanu, w Rosji. Jego członkowie, inspirujący się twórczością takich grup, jak Skyforger i Korpiklaani, postanowili poruszać się w stylistyce folk metalu i pagan metalu. Czwarty, dotychczas ostatni i wciąż promowany koncertami długograj zespołu, zatytułowany "Piepieł" ("Ashes"), ukazał się w 2017 r. W skład grupy wchodzą obecnie: wokalistka Irina Zybina, flecistka Aliya "Leta", wokalista i gitarzysta Vitold Buznaev, gitarzysta Ruzveld Grai, basista Dani "Skorb" i perkusista Ilnur Zarev.

Występ w Szczecinie rozpocznie sierpniową część europejskiego "Haze-Tour".

Zespół Anabioz pochodzi z miasta Oktiabrskij w Republice Baszkortostanu, w Rosji. Chociaż został założony w 2003 r., sam swoje powstanie datuje na 2006 r. Skład, który się wówczas ustabilizował, nagrał dwa albumy: "Through Darkness" z 2008 r. i "...To Light" z 2010 r. Przed i po wydaniu trzeciego - "There the Sun Falls" z listopada 2014 r. - nastąpiły zmiany na stanowisku basisty. Obecnie grupa planuje nagranie czwartego albumu. Członkowie zespołu to: wokalistka i skrzypaczka Olga, gitarzyści Damir i przyjęty w 2016 r. Danił, perkusista Alexander oraz do niedawna udzielający się na gitarze basista Anton.

11.08 - Szczecin, "Jambar"
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Tagi: Grai, Anabioz
Komentarze
Dodaj komentarz »